„Pobudka, Kościele!”: spotkanie z Jarosławem Makowskim

Plakat MOK

Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie autorskie z Jarosławem Makowskim, filozofem i teologiem, miejskim aktywistą oraz śląskim samorządowcem. „aMOK literacki” poświęcony jego najnowszej książce „Pobudka, Kościele!” odbędzie się już w najbliższy czwartek 24 maja o godz. 18 w centrali MOK przy ul. Grunwaldzkiej 7. Wstęp wolny.

„Pobudka, Kościele!” to pierwsza wszechstronna ocena myśli papieża Franciszka. Jej autor w niezwykle przystępny i jasny sposób ukazuje nauczanie obecnego papieża. Makowski szczególny nacisk kładzie na kwestie społeczne, które papież często porusza: spór o klimat, troskę o ubogich, otwarcie Kościoła na świat współczesny czy przyjmowanie uchodźców.

Dla Jarosława Makowskiego papież Franciszek to człowiek, który autentycznie chce zmienić swój Kościół. To kapłan, który nim zacznie wymagać od innych, najpierw wymaga od siebie. To biskup, który jest… antyklerykałem. Książka „Pobudka, Kościele!” przybliża nowy sposób myślenia, który wraz z Franciszkiem pojawił się w Kościele Katolickim, oraz śmiały styl przywództwa Następcy Świętego Piotra. Na koniec Makowski stawia nieoczywiste i trudne pytanie: dlaczego polski Kościół ma kłopot z papieżem Franciszkiem i jego przesłaniem?

Źródło: MOK

Komentarze