Wiosenne zmiany w mysłowickim klubie książkowym

Okładka książki

Mysłowicki Klub z Kawą nad Książką przejdzie metamorfozę i wróci w nowej odsłonie. Forma spotkań pozostanie bez zmian, jednak od teraz klub będzie nosił nową nazwę. Dowiedzcie się jaką i dlaczego.

W czerwcu zeszłego roku odbyło się pierwsze spotkanie mysłowickiego klubu, którego założycielką jest Sabina Rotowska-Śpiewak. Stanowi on jedną z filii organizacji promującej czytelnictwo niemalże w całej Polsce oraz działa w ramach fundacji Miasto Słów. Po wielu owocnych spotkaniach nadszedł czas na małe odświeżenie klubu. – Nie będą to znaczące zmiany dla dotychczasowej formuły. Nadal, co miesiąc, będziemy spotykać się w Amarantusie w Brzęczkowicach i wspólnie dyskutować na temat wybranej wcześniej lektury – wyjaśnia Sabina Rotowska-Śpiewak, założycielka grupy. – Klub zmieni jednak swoją nazwę, która będzie go mocno identyfikowała z miejscem naszych spotkań. Dodatkowo od marca przestanie działać pod skrzydłami fundacji Miasto Słów i stanie się bardziej lokalną inicjatywą. Dotychczasowe spotkania i ogromne zaangażowanie klubowiczów utwierdziły mnie w przekonaniu, że tego typu rozmowy przy książce były bardzo dobrym pomysłem i stanowią ważny punkt na kulturalnej mapie Mysłowic – dodaje.

Po głosowaniu klubowiczów podjęto wspólną decyzję o nowej nazwie. Od teraz klub będzie nazywał się Czytelnia pod Amarantusem, a kolejne zebranie odbędzie się już 13 marca o godz. 17.30. Tym razem dyskusji poddana zostanie książka „Śmierć pięknych saren. Jak spotkałem się z rybami” Oty Pavla.

Jeśli macie ochotę dołączyć do pozostałych klubowiczów, wystarczy, że potwierdzicie swoją obecność, wysyłając wiadomość na Facebooku, na adres sabina.rotowska@gmail.com lub dzwoniąc pod numer 506 914 992 do sklepo-kawiarni Amarantus.

Komentarze