fot. wydawnictwo Czwarta Strona

Seryjny morderca, zawiłe relacje, wyraziste postacie, niezwykłe emocje oraz zgrany policyjny duet. Czwarta część kryminału Małgorzaty Rogali znów wywołuje ciarki na plecach i nie pozwala oderwać się od wciągającej fabuły.

Agata Górska i Sławek Tomczyk kolejny raz prowadzą śledztwo i muszą rozwikłać serię zagadkowych śmierci. Każda ofiara jest szczelnie owijana taśmą, posiada ślady wkłucia oraz karteczkę z cytatem „Kara jest także rodzajem lekarstwa”. Morderstwo jak z filmu „Przed egzekucją”, niestety zabójca jest wciąż nieuchwytny. Do tego siostra Tomczyka, Kinga, dostaje anonimowe listy, nosi przy sobie wytrychy i jako ostatnia była widziana z jedną z ofiar.

Wraz z rozwojem wydarzeń poznajemy licznych bohaterów, ich historie oraz koligacje. Na jaw wychodzi także niewyjaśniona tragedia sprzed lat, która rzuca nowe światło na sprawę. Okazuje się, że kłamstwo i przemilczenia wcześniej czy później ujrzą światło dzienne. Błędy, które popełniamy, w jakiś sposób nas naznaczają i nie pozwalają żyć spokojnie.

Małgorzata Rogala porusza problem nieuczciwych pracodawców, umów śmieciowych oraz bezrobocia. Przestrzega, że trzeba być ostrożnym, korzystając z portali społecznościowych, ponieważ nigdy nie wiemy, kto znajduje się po drugiej stronie monitora. Autorka udowadnia, że dobry kryminał nie musi sztywno trzymać się ram gatunkowych. „Zastrzyk śmierci” posiada zatem elementy powieści obyczajowej, a nawet romansu.

Jeśli macie ochotę rozwikłać zagadkę seryjnych morderstw, weźcie udział w naszym konkursie. Razem z wydawnictwem Czwarta Strona przygotowaliśmy dla was dwa egzemplarze „Zastrzyku śmierci”. Na adres a.nocon@gazetamyslowicka.com wyślijcie swoje imię i nazwisko oraz tytuł książki. Spośród nadesłanych zgłoszeń wylosujemy dwóch zwycięzców, z którymi skontaktujemy się mailowo. Macie czas do 20 stycznia włącznie. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię