Kulturalna ławka stanęła w Qucik Parku

fot. UM

Jak informowaliśmy końcem września, w centrum handlowym Quick Park pojawiła się kulturalna ławka, czyli miejsce, gdzie można wypożyczyć książkę w ramach popularnej akcji bookcrossingu.

W pobliżu Empiku obok ławki ustawiono dwie półki, na których znajdują się książki. Każdy może usiąść i poczytać lub pożyczyć książkę do domu. Nie trzeba płacić, nikogo informować, zapisywać swoich danych. Wystarczy pożyczyć, przeczytać i oddać, by książka mogła trafić do kolejnej osoby.

Akcja jest bardzo ciekawa, ponieważ dodatkowo można śledzić drogę danej książki. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.bookcrossing.pl i dodać książkę do bazy. Tak można otrzymać dla niej unikalny numer BID, który później pozwala śledzić trasę, jaką przeszła, i dołączyć ją do globalnego systemu monitoringu.

Każdy, kto ma w domu zalegające na półkach lektury, które nie są zniszczone i mogłyby zaciekawić innych czytelników, może oddać je do jednej z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej, a wtedy trafią one na bookcrossingowe półki.

W Mysłowicach znajdują się obecnie dwie ogólnodostępne półki. Oprócz Quick Parku w akcji udział bierze Mysłowicki Ośrodek Kultury.

Komentarze