„Niania Mania” Isli Fisher. KONKURS

fot. wydawnictwo Jaguar

Mania to nadzwyczajna niania. Ma włosy w kolorach tęczy, robi niezłe zamieszanie i nie zawsze jest całkiem grzeczna. Na kolację serwuje zupę czekoladową, wypełnia łazienkę wodą z pianą, a nawet pozwala dzieciom buszować w ubraniach rodziców. Chyba każdy chciałby mieć taką nianię!

„Niania Mania” to przezabawna seria książek dla najmłodszych, w której skład wchodzą dwie części, a trzecia właśnie czeka na swoją premierę. Oprócz niezwykłych przygód rodzeństwa wraz z ich psotną nianią, znajdziemy w środku wspaniałe rysunki autorstwa Eglantine Ceulemans.

Jaśmina i Jaś bawią się z Manią wyśmienicie, ale jak to zrobić, żeby rodzice nie dowiedzieli się o wszystkim? Plan dnia, który przygotowuje mama, zawsze zostaje zmieniany przez nianię i zamiast jednego kawałka tortu, dzieci dostają ich aż dziewięć. Deszczową katastrofę urodzinową Mania zamienia w czarodziejską przygodę. W szkole na lekcji muzyki robi straszny rwetes, a w dodatku jeździ na wrotkach, grając na tubie.

W drugiej części serii ruszamy w rejs po wzburzonych morzach, śladami prawdziwych piratów. W dodatku niegrzeczna kuzyneczka Zula nie chce spać i kocha kraść. Mania twierdzi, że to prawdziwe piraciątko i pewnie ma rację. Niania na basenie kwiczy jak prosię i wpada niczym bomba do wody, a na ślubie wujka Karola goni Zulę i psa Amika po kobiercu ślubnym.

Isla Fisher pracowała w filmie i telewizji, przez 25 lat grała różne zabawne osoby, lecz jej ulubiona rola to postać mamy trójki dzieci. Odkąd pierwsze z nich przyszło na świat, Isla układa dla nich historyjki do snu. Tak właśnie narodziła się „Niania Mania”, lektura idealna dla dzieci i rodziców, którzy uwielbiają szalone przygody i zabawne historie. Na pewno nie pójdziecie po niej prędko spać!

Jeśli chcielibyście poznać zwariowaną nianię nieco bliżej, weźcie udział w naszym konkursie. Razem z wydawnictwem Jaguar przygotowaliśmy dla was dwa egzemplarze „Niani”. Na adres a.nocon@gazetamyslowicka.com przyślijcie swoje imię i nazwisko. Spośród e-maili nadesłanych do 23 października włącznie wylosujemy dwie osoby, które otrzymają książkę. Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo. Powodzenia!

Komentarze