Biblioteka z nowymi książkami. Sprawdź, co będziesz mógł wypożyczyć

fot. MBP

Już niebawem w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozgoszczą się Marek Niedźwiecki, Robert Janowski, Krzysztof Varga czy Michał Ogórek. A konkretnie na półkach wygodnie rozsiądą się ich książki, które w formie „Paczki literackiej” otrzymała instytucja.

Dzięki udziale w akcji „Paczka literacka”, którą zorganizowały wydawnictwo Agora oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, mysłowicka biblioteka otrzymała cztery pakiety książek Agory. To aż 84 wydania papierowe i osiem audiobooków. Będzie je można wypożyczyć w filii nr 7 przy ul. Oświęcimskiej, filii nr 9 przy ul. Kubicy oraz w „jedenastce” przy Mikołowskiej i oczywiście w wypożyczalni centralnej przy Strumieńskiego.

Biblioteka wzbogaciła się m.in. o takie pozycje, jak: „Siła bezsilnych i inne eseje” Vaclava Havla, „Nie wierzę w życie pozaradiowe” Marka Niedźwieckiego, „Polska mistrzem Polski” Krzysztofa Vargi, „Andrzej Wajda. Podejrzany” Witolda Beresia i Krzysztofa Burnetko czy „Kontener” Katarzyny Boni i Wojciecha Tochmana. Pełną listę nowych nabytków MBP znajdziecie tutaj.

Ponadto w tym roku mysłowicka książnica otrzymała 46,5 tys. zł dotacji z Biblioteki Narodowej w Warszawie na zakup nowości wydawniczych, szukajcie więc na półkach i pytajcie o popularnych autorów i bestsellery!

Komentarze