Walentynkowa randka z… książką

fot. MBP
fot. MBP

Z okazji walentynek filia nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Oświęcimskiej już po raz kolejny przygotowała dla swoich czytelników kilkudniową akcję pod hasłem „Randka w ciemno z książką”.

Kilkadziesiąt wybranych książek zostało zapakowanych w szary papier z elementami walentynkowych dekoracji oraz wyeksponowanych w widocznym miejscu biblioteki. Każda z tajemniczych paczuszek została dodatkowo opatrzona krótkim hasłem, które charakteryzuje ukryty wolumin i ma zachęcić do jej wypożyczenia. Hasła określają charakter książki i tym samym zapowiadają klimat randki, np. „Nietuzinkowa powieść o rozpaczy i stracie, o bohaterstwie i cichym trwaniu” lub „Romantyczny thriller, z którego nikomu nie uda się ujść cało” czy też „Prawdziwa gratka dla miłośników gorących, namiętnych i niebezpiecznych historii”.

Czytelnicy odwiedzający filię nr 7 do 17 lutego losowo mogą wybrać książki na swoje walentynkowe randki. Przykład poprzednich edycji zabawy pokazuje, że wybór w ciemno wpływa często na poszerzenie gustów czytelniczych osób wypożyczających walentynkowe książki-niespodzianki. Akcja z towarzyszącą jej romantyczno-tajemniczą oprawą co roku zyskuje duże uznanie wśród odwiedzających bibliotekę czytelników.

Nadesłano przez: MBP
Komentarze