O wierszach, misiach, kurce Rozalce, pralce i nie tylko

fot. MBP
fot. MBP

Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Oświęcimskiej w okresie przedświątecznym zorganizowała dla swoich najmłodszych czytelników ciekawe spotkanie autorskie. Pod hasłem „Dzieci lubią misie” odbyła się impreza przybliżająca uczniom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 twórczą pracę pisarza.

Gościem honorowym spotkania, opowiadającym dzieciom o swojej pasji do słowa pisanego, była Gabriela Kotas – mysłowicka poetka, autorka tomików wierszy dla dorosłych „Pogodna dojrzałość” i „Uśmiech codzienności” oraz poezji dla dzieci zawartej w książkach „Gabrysia – dzieciom” i „Leśna przygoda”.

Pisarka opowiedziała maluchom o początkach swojej twórczości, inspiracji, jaką stanowi dla niej codzienność, swoim pierwszym prezencie pod choinką, który zapadł jej w pamięć na długie lata – zabawkowej pralce automatycznej, o zwierzętach ze swojego podwórka – sarence Kubie, kurce Rozalce i piesku Teodorze oraz wiele innych historii. Każda z opowieści została barwnie zilustrowana przez poetkę stosownym wierszem.

Po prezentacji twórczości autorki każde dziecko mogło nabyć jej książki wraz z imienną dedykacją i autografem oraz misie ręcznie robione na szydełku przez poetkę. Po wspólnym zdjęciu przyszedł czas na niespodzianki dla dzieci – misiowe ciasteczka i konkurs ogłoszony przez pisarkę na dziecięce ilustracje związane z rodzinką misiów, które zamieszczone zostaną w następnym tomiku wierszy pani Gabrysi.

Czytelnicy zainteresowani książkami Gabrieli Kotas mogą je wypożyczyć w filii bibliotecznej przy ul. Oświęcimskiej.

Nadesłano przez: MBP
Komentarze