29. Pionek: miłośnicy planszówek znów zjadą do Zabrza

fot. Pionek

Fani gier planszowych powinni na czerwono zaznaczyć w kalendarzach drugi weekend czerwca. Właśnie 9 i 10 czerwca w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Matejki w Zabrzu odbędzie się 29. już edycja Pionka, czyli rodzinnych spotkań z grami planszowymi. Atrakcji nie zabraknie!

Tradycyjnie już Pionek jest okazją do prezentacji planów wydawniczych Portal Games, sprawdzenia prototypów gier, a także odwiedzenia stoisk wydawców i zakupu planszówek oraz gadżetów. Oczywiście będzie możliwość wypożyczenia gry z biblioteki z kilkuset tytułami: ich listę znajdziecie tutaj. Nie zabraknie też planszówkowych konkursów i aukcji, a starzy wyjadacze zmierzą się w turniejach i mistrzostwach Polski, m.in. w Neuroshimę HEX! i Pandemic Survival. Szczegółowy program jest dostępny tutaj.

29. edycja Pionka wystartuje w sobotę 9 czerwca o godz. 10. Tego dnia impreza potrwa do godz. 18. W niedzielę 10 czerwca organizatorzy zapraszają w godz. 10-17. Bilety w cenie 8 zł do nabycia tutaj i przed wejściem na wydarzenie. Po więcej informacji o Pionku zajrzyjcie na www.pionek.org.

Komentarze