Wystawa Światowa 1893: premiera już 14 marca

fot. 2 Pionki

Wystawa Światowa 1893 zabierze was w niesamowitą podróż w czasie, dzięki której poznacie kawał historii ludzkości, świetnie się bawiąc, zarządzając swoimi pracownikami i zdobywając punkty.

Po sukcesie wydawniczym, jakim była polska edycja Istanbulu, Portal Games ma przyjemność ogłosić premierę drugiej rodzinnej eurogry z linii 2 Pionków: Wystawy Światowej 1893. Gra ukazała się w USA w 2016 r. i natychmiast zyskała olbrzymią popularność i uznanie krytyków: otrzymała nagrodę Mensa Select, dwie nominacje do nagrody Golden Geek oraz Cardboard Republic.

Odbywająca się w 1893 r. Wystawa Światowa w Chicago była niezwykłym wydarzeniem, podczas którego zaprezentowano największe osiągnięcia w dziedzinie nauki, technologii, kultury oraz rozrywki. Wcielając się w rolę organizatorów wystawy, będziecie wysyłać swoich pracowników, aby uzyskać przychylność wpływowych osób oraz zapewnić pojawienie się na wystawie najwspanialszych eksponatów. Ten z organizatorów, który przed rozpoczęciem wystawy będzie cieszył się najlepszą reputacją, zostanie zwycięzcą gry.

Rozgrywka w Wystawę Światową 1893 trwa trzy rundy, z których każda kończy się punktowaniem. W każdej swojej turze gracz wysyła Pracownika do wybranego Obszaru i zbiera znajdujące się tam karty. W fazie punktowania gracze zdobywają punkty, jeśli mają najwięcej swoich Pracowników w danym Obszarze oraz jeśli posiadają karty Eksponatów odpowiadające Obszarom, w których dominują. Gracz, który na koniec trzeciej rundy będzie miał najwięcej punktów, zwycięża.

Więcej: www.portalgames.pl.

Nadesłano: Portal Games
Komentarze