28. Pionek: miłośnicy planszówek spotkają się w Zabrzu

fot. Pionek

Setki plansz, kart, figurek, żetonów i kości wypełnią 25 i 26 listopada halę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Matejki 6 w Zabrzu. Wszystko za sprawą 28. edycji Pionka, najstarszej w Polsce imprezy promującej gry planszowe.

Jakie atrakcje będą czekać na miłośników planszówek? Przede wszystkim biblioteka gier, w której znajdziecie kilkaset tytułów z możliwością bezpłatnego wypożyczenia i zagrania podczas imprezy. Na bogatej liście nie zabraknie ani klasyków, ani nowości – sprawdźcie sami tutaj. Najmłodsi, początkujący gracze, ale i starzy wyjadacze z pewnością znajdą tu coś dla siebie. Jak zwykle będzie też giełda gier, na której sprzedacie te tytuły, dodatki czy akcesoria, których już nie potrzebujecie lub zaopatrzycie się w coś nowego. Ci z was, którzy chcą zaprezentować szerszej publiczności stworzone przez siebie gry, mogą czuć się zaproszeni do strefy prototypów. Pionek to także doskonała okazja, by zapoznać się z wydawniczymi nowościami, porozmawiać z twórcami gier czy wygrać fantastyczne nagrody.

Ile kosztują bilety? Jak dojechać do hali MOSiR przy Matejki? Jak zarejestrować się na giełdzie gier? Wszystkie te informacje znajdziecie na www.pionek.org. Bieżących szczegółów dotyczących imprezy szukajcie także na Facebooku.

Plakat promujący wydarzenie

Komentarze