Cortex: mądra gra, która gimnastykuje umysł

fot. Rebel

Załóżcie na głowy kapelusze mędrca i przygotujcie się na solidne zwarcie zwojów mózgowych. Cortex to szybka gra na spostrzegawczość, wystawiająca na próbę wasz refleks, siłę umysłu i moc skojarzeń oraz wnikliwej obserwacji.

Zbierzcie ekipę sześciu graczy i przeprawcie się przez talię kart zawierających rozmaite wyzwania testujące wasze umysły. Gra zmusi was do użycia całej potęgi własnego intelektu, ścierając was z ciągle zmieniającymi się miniwyzwaniami. Będziecie próbować rozwiązać zagadki i roszady szybciej od waszych przeciwników. Każdy zdobyty żeton układanki mózgu przybliża was do zwycięstwa, a żeby je zdobyć, musicie dwa razy zatriumfować w tym samym wyzwaniu.

W grze Cortex występuje aż osiem różnych wyzwań. Testują one waszą pamięć, szukanie drogi w labiryncie, znajomość kolorów, koordynację, szukanie par, rozumowanie, ustalanie częstości i finalnie rozpoznawanie dotykiem. Mieliście kiedyś styczność z wypukłymi kartami z fakturą? Cortex wprowadza takie do gry, a wymacanie, co znajduje się pod zakrytą kartą, wymaga nie lada skupienia. Może tam być m.in. mech, pluszowy miś, piłka do koszykówki, a nawet skóra węża. Ich rozpoznanie nie jest wcale takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Oprócz ustalenia faktury pomocna jest także próba rozpoznania kształtu.

Cortex testuje wasze zdolności intelektu, ale to nie znaczy, że nie będziecie się przy niej dobrze bawić, bo pudełko skrywa grę bardzo towarzyską, generującą wiele okazji do śmiechu. Zadania nie są wybitnie trudne czy podchwytliwe, ale pod wpływem czasu nawet najlepszemu z graczy prawidłowa odpowiedź może uwięznąć w gardle.

Ta mądra gra przemyślanych wyzwań jest już dostępna we wszystkich dobrych sklepach z grami w wersji standard oraz dla dzieci. Kliknijcie w linki, by dowiedzieć się więcej i kupić własny egzemplarz.

Nadesłano: wydawnictwo.rebel.pl
Komentarze