Najstarszy zlot fanów gier planszowych w Polsce 3 i 4 czerwca

fot. Pionek

Już wkrótce, bo 3 i 4 czerwca, odbędzie się 27. edycja Pionka, rodzinnych spotkań z grami planszowymi. To najstarsza tego typu impreza w kraju, jej pierwsza edycja miała miejsce jesienią 2007 r. Pionek jest zarazem największym na południu Polski zlotem fanów gier. Każdorazowo imprezę odwiedza ponad 1 000 uczestników.

Jak zawsze organizatorzy przygotowali dla planszówkowiczów masę atrakcji. Wśród najważniejszych są oczywiście spotkania z autorami gier, wydawcami i zaproszonymi gośćmi, m.in. twórcą This War of Mine Michałem Oraczem czy przedstawicielem Czech Games Edition Michalem Smidtem, który zaprezentuje prototypy najnowszych gier czeskiego giganta.

Na miłośników nowości na rynku wydawniczym czekają zarówno premiery (dodatek Zgliszcza), pokazy przedpremierowe (Guns & Steel), jak i gorące wiosenne nowości, m.in. najnowsze przeboje wydawnictw Egmont, Nasza Księgarnia czy Rebel. Szukający planszówkowych okazji z pewnością znajdą coś dla siebie na giełdzie gier używanych oraz szalonej aukcji gier. Ponadto przygotujcie się na masę promocji i ofert na stoiskach wydawców. Dodajmy do tego eliminacje Mistrzostw Polski Neuroshima Hex, szalony konkurs wiedzy o grach i specjalną sekcję „Zagraj, aby wygrać”, w której uczestnicy mogą grać w specjalnie przygotowanych 10 nowości i wziąć udział w losowaniu nagród.

10 lat historii, 1 000 uczestników, najwspanialsza impreza dla fanów gier planszowych!

3 i 4 czerwca, godz. 10, hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu, ul. Jana Matejki 6. Wszystkie informacje oraz bilety dostępne na www.pionek.org.

Nadesłano: portalgames.pl
Komentarze