Dwa oscarowe wieczory filmowe już w ten weekend

Dwa oscarowe wieczory filmowe już w ten weekend

Szykuje się prawdziwa gratka dla kinomanów. W piątek Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Patrycja Paczyńska-Jasińska, autorka blogu Se Točí, zapraszają na drugą odsłonę „Filmowego leżakowania” w Parku Słupna. Natomiast w sobotę Mysłowicki Ośrodek Kultury startuje z projektem „Kino letnie na Krasowach”. Jakie tytuły zobaczymy w nadchodzący weekend w kinie pod chmurką?

W piątek 27 lipca o godz. 21 na wielkim ekranie w Parku Słupna zostanie wyświetlony kultowy już film Quentina Tarantino „Bękarty wojny” z 2009 r., za który Christoph Waltz otrzymał Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego. Taką decyzję podjęli mysłowiczanie, głosując na Facebooku. Kolejny seans zaplanowany jest na 3 sierpnia. Trwa głosowanie na film, który zobaczymy tego wieczoru. Do wyboru jest pięć tytułów: „Dzikie historie”, „Za jakie grzechy, dobry Boże?”, „The Florida Project”, „Mustang” i „Zwariować ze szczęścia”. Na nasze głosy organizatorzy czekają do poniedziałku 30 lipca do godz. 20. A ostatnie „Filmowe leżakowanie” w Parku Słupna w piątek 24 sierpnia.

Z kolei MOK postanowił zaprosić na projekcję także mieszkańców południowych dzielnic naszego miasta. W pierwszej odsłonie cyklu „Kino letnie na Krasowach” w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 17 przy ul. PCK 209b widzowie zobaczą głośny „La La Land” z  Ryanem Goslingiem i Emmą Stone. Film zgarnął w 2017 r. aż sześć Oscarów, w tym za zdjęcia i scenografię, oraz siedem Złotych Globów. Seans rozpocznie się o zmierzchu w sobotę 28 lipca. Terminy kolejnych projekcji to 3, 11 i 17 sierpnia. Obejrzymy kolejno filmy: „Slumdog – milioner z ulicy”, „Fredek uszczęśliwia świat” (kino retro) oraz „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”.

Wstęp na każdy z wieczorów filmowych jest wolny.

Komentarze