Maj z Marvelem i „Gwiezdnymi wojnami”

fot. materiały promocyjne

W tym miesiącu na ekranach katowickiego Multikina zobaczymy m.in. długo wyczekiwane premiery filmów „Deadpool 2” i „Han Solo. Gwiezdne wojny – historie”.

„Bóg nie umarł: Światło w ciemności”. Wokół kościoła św. Jakuba narasta coraz więcej sporów. Przeciwnikom wiary przeszkadza fakt, że świątynia stoi na terenie uniwersytetu. Gdy pewnej nocy pożar pustoszy kościół, władze uczelni postanawiają wykorzystać okazję, by usunąć parafię ze swojego terenu. Wielebny Dave (David A.R. White) zmaga się z pogróżkami i szykanami. Mimo poparcia parafian, zaczyna rozważać przeniesienie świątyni. Prawdziwe wątpliwości w jego sercu zasieje pojawienie się jego dawno niewidzianego brata (John Corbett), który niespodziewanie włączy się w konflikt wokół kościoła. Gorzkie wspomnienia powrócą, otworzą się dawne rany. Bracia będą musieli zmierzyć się z trudnymi pytaniami z przeszłości.

„Deadpool 2”. Oszpecony w wyniku śmiertelnie groźnego ataku bydła podkuchenny ze stołówki zakładowej Wade Wilson (grany przez Ryana Reynoldsa) nie cofnie się przed niczym, by spełnić największe marzenie swego życia. Chce zostać wybrany najseksowniejszym barmanem miejscowej sieci barów mlecznych i udowodnić, że jeszcze się taki nie narodził, który mógłby mu nadmuchać w kakao. Walczy przy tym o odzyskanie utraconego poczucia smaku i skradzionego kondensatora strumienia, stawiając czoło wojownikom ninja, japońskim gangsterom spod znaku yakuzy i sforze agresywnych seksualnie czworonogów. Przemierzając kulę ziemską, odkrywa siłę rodziny, przyjaźni i pikantny smak przygody, a przy okazji zdobywa pożądany puchar dla Najlepszego kochanka świata.

„Han Solo. Gwiezdne wojny – historie”. Film, w którym zobaczymy nieznane wcześniej przygody najsłynniejszego przemytnika w galaktyce. W czeluściach mrocznego i groźnego przestępczego półświatka Han Solo (Alden Ehrenreich) zaprzyjaźnia się ze swoim przyszłym drugim pilotem Chewbaccą (Joonas Suotamo) i poznaje hazardzistę Calrissiana (Donald Glover). Tak rodzi się legenda jednego z najbardziej kultowych bohaterów w historii kina, znanego z późniejszej sagi „Gwiezdne wojny”. Premiera 25 maja.

„Pozycja obowiązkowa”. Cztery wieloletnie przyjaciółki (w ich rolach Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen i Mary Steenburgen) raz w miesiącu spotykają się w stworzonym na własny użytek klubie czytelniczym. Niejedno już w życiu widziały, przeczytały i przeżyły, ale „Pięćdziesiąt twarzy Greya” okaże się w ich przypadku pozycją wyjątkowo inspirującą. Początkowo nieco onieśmielone, szybko dają się zauroczyć Christianowi Greyowi i jego zmysłowej pomysłowości. A ponieważ, jak wiadomo, życie jest krótkie, panie postanawiają nie tracić czasu i odkryć nowe twarze miłości. I choć z pewnością nie każdy facet to Grey, to niejednemu warto dać szansę… Premiera 25 maja.

„Futrzaki ruszają na ratunek”. Maksiu to kot, który marzy o karierze muzycznej i wielkiej sławie. Natura poskąpiła mu jednak talentu, a nieustanne ćwiczenie śpiewu pozbawiło dachu nad głową. Wyrzucony przez swego pana, znajduje schronienie na leśnej wyspie u Bobo, bobra, który najbardziej na świecie ceni sobie ciszę i spokój. Premiera 25 maja.

„Bella i Sebastian 3”. Odkąd Bella urodziła piękne i zdrowe szczenięta, Sebastian jest wniebowzięty. Psiaki o imionach Atos, Portos i Aramis rosną jak na drożdżach i kudłata rodzinka co dzień przynosi całej okolicy mnóstwo radości. Niestety, to szczęście wkrótce zburzy pewien nieznajomy, który pojawi się w wiosce, żądając oddania Belli i jej dzieci. Twierdzi on, że jest jej prawowitym właścicielem i choć źle mu z oczu patrzy, sąd musi przyznać mu rację. Sebastian jest załamany, ale nie zamierza się poddać. Pod osłoną nocy ucieka w góry w towarzystwie swych ukochanych psiaków. Ich tropem rusza tajemniczy nieznajomy, a co gorsza zbliża się załamanie pogody… Premiera 1 czerwca.

„Przebudzenie dusz”. Mroczne śledztwo, trzy przerażające historie o duchach opowiedziane przez osoby, które spotkały się „oko w oko” z tajemniczymi siłami i jedna prawda, która będzie bardziej przerażająca niż wszystko, co zobaczyliście do tej pory. Film okrzyknięty jednym z najlepszych brytyjskich horrorów od lat. W rolach głównych: Martin Freeman, nominowana do Złotego Globu gwiazda trylogii „Hobbit”, seriali „Sherlock” i „Fargo” oraz Andy Nyman, aktor znany z popularnej serii „Peaky Blinders”. Premiera 1 czerwca.

„Wyszczekani”. Szalona komedia. Max, pracujący dla policji rottweiler, samotnik w typie macho, zostaje wysłany na prestiżową wystawę psów, by zbadać tajemniczą sprawę związaną z nielegalnym handlem zwierzętami. Niestety, udaje się tam wraz ze swym partnerem – człowiekiem, co rodzi mnóstwo zaskakujących i zabawnych sytuacji. Premiera 1 czerwca.

„Jurassic World: Upadłe królestwo”. Sukces, przygoda i przerażenie to synonimy tej serii, jednej z najważniejszych i najpopularniejszych w historii kina. W zupełnie nowej odsłonie zobaczymy powrót naszych ukochanych postaci oraz dinozaurów. Jednak pojawią się także nowe przerażające gatunki, których dotąd nie znaliśmy. W rolach głównych ponownie zobaczymy Chrisa Pratta oraz Bryce Dallas Howard, a także Toby’ego Jonesa, Jamesa Cromwella, BD Wonga oraz Geraldine Chaplin i Jeffa Goldbluma. Wśród producentów wykonawczych są m.in. odpowiedzialny za gigantyczny sukces „Jurassic World” Colin Trevorrow oraz Steven Spielberg. Premiera 8 czerwca.

„Czuwaj”. Thriller rozgrywający się w świecie nastolatków ery internetu i mediów społecznościowych. Dwie grupy młodzieży z odmiennych światów, reprezentujące dwa różne systemy wartości, zostają postawione naprzeciw siebie na skutek ryzykownej decyzji dorosłych. To, co miało być lekcją odpowiedzialności i tolerancji, przeradza się w twardą walkę o przywództwo. Z jednej strony wiara w szlachetne ideały, a z drugiej brutalne prawo silniejszego. Relacje między młodymi ludźmi stają się napięte: odizolowani od zewnętrznego świata ujawniają swoje prawdziwe, szokujące oblicza. Premiera 8 czerwca.

Nadesłano: Andrzej Bambynek
Komentarze