„Avengersi” i nie tylko. Zapraszamy do Multikina

Materiały promocyjne

W kwietniu na ekranach Multikina zobaczymy m.in. Larę Croft czy ostateczne starcie marvelowskich Avengersów z Thanosem. Sieć przygotowała też nie lada gratkę dla fanów „Władcy pierścieni”.

„Player One”. Akcja filmu rozgrywa się w roku 2045, kiedy świat znajduje się na skraju upadku i pogrążenia się w chaosie. Ludzie znajdują ratunek w Oazie, ekspansywnym uniwersum rzeczywistości wirtualnej stworzonym przez błyskotliwego ekscentryka Jamesa Hallidaya (Mark Rylance). Przed śmiercią Halliday postanawia przekazać swoją niewyobrażalną fortunę pierwszej osobie, która odnajdzie cyfrowe „wielkanocne jajko” ukryte gdzieś w Oazie. Rozpoczyna się rywalizacja, która wkrótce ogarnia cały świat.

„Tomb Raider”. Lara Croft (Alicia Vikander) to niepokorna córka ekscentrycznego podróżnika, który zniknął, gdy dziewczyna miała kilkanaście lat. Teraz, jako 21-letnia kobieta, podąża własną ścieżką, odmawiając spełnienia woli ojca, który chciał dla niej spokojnego życia. Zostawia wszystko za sobą i udaje się w ostatnie znane miejsce jego pobytu. Poszukując śladów, musi odnaleźć osławiony grobowiec na mitycznej wyspie u podnóży Japonii. Jeśli nie przezwycięży własnych lęków, może nie przeżyć niezwykle niebezpiecznej wyprawy. Jak wiele poświęci, by poznać tajemnicę zniknięcia ojca i zyskać miano Tomb Raidera?

„Twarz”. Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, jednej z najciekawszych polskich reżyserek, laureatki wielu międzynarodowych nagród, m.in. Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszego reżysera na 65. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. To współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą, jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.

„Ciche miejsce”. Nasłuchuj uważnie. Cisza pozwala przetrwać. Emily Blunt („Dziewczyna z pociągu”, „Sicario”, „Diabeł ubiera się u Prady”) i John Krasinski („Pożyczony narzeczony”, „Miłosne gierki”) w tajemniczym thrillerze, w którym cisza jest głośniejsza od bomb. Premiera 13 kwietnia.

„Huragan”. Nadciąga ekstremalnie silny huragan, który z łatwością porywa samochody, domy, a nawet kontenerowce. Tego samego dnia do skarbca w położonej na wybrzeżu bazie wojskowej trafia olbrzymia kwota 600 mln dolarów w gotówce. Pod osłoną zrywającego się żywiołu doskonale zorganizowana grupa bandytów dokonuje napadu na militarną placówkę i próbuje dostać się do zamkniętych w sejfie pieniędzy. Premiera 13 kwietnia.

„Piotruś Królik”. Złośliwy, niepokorny i ciekawski Piotruś Królik to postać wyjątkowa: na jego zuchwałych przygodach wychowują się kolejne pokolenia dzieci na całym świecie. W komedii „Piotruś Królik” wojna tytułowego bohatera z panem McGregorem (Domhnall Gleeson) przechodzi na zupełnie nowy poziom, być może najwyższy z możliwych. Walka toczy się oczywiście o kontrolę nad ogrodem pana McGregora oraz serce zakochanej w zwierzętach sąsiadki (Rose Byrne). Premiera 13 kwietnia.

ENEMEF: Noc reżyserskich wersji „Władcy pierścieni” w odpowiedzi na liczne prośby fanów serii powraca na kinowe ekrany w kwietniowy piątek trzynastego. Prawie 12 godzin wspaniałych przygód w magicznym Śródziemiu pełnym niezwykłych historii, fenomenalnych bohaterów i zapierających dech krajobrazów. Wszystko za sprawą rewelacyjnej ekranizacji trylogii J.R.R. Tolkiena w wersjach reżyserskich.

„Prawda czy wyzwanie”. Nowa propozycja wytwórni Blumhouse odpowiedzialnej za sukces filmów „Split”, „Uciekaj!” oraz przerażających serii „Naznaczony” i „Paranormal Activity”. Lucy Hale („Słodkie kłamstewka”) i Tyler Posey („Teen Wolf: Nastoletni wilkołak”) w horrorze, w którym zwykła popularna gra „Prawda czy wyzwanie” zamienia się w śmiertelne zagrożenie, kiedy ktoś – lub coś – karze tych, którzy skłamią. Premiera 20 kwietnia.

„Avengers: Wojna bez granic”. To wydarzenie w historii kina bez precedensu. Spektakularne starcie na śmierć i życie, przygotowywane od dekady i obejmujące cały świat bohaterów Marvel Studios. Avengersi ramię w ramię z innymi superbohaterami muszą być gotowi poświęcić wszystko, jeśli chcą pokonać potężnego Thanosa, zanim jego plan zniszczenia obróci wszechświat w ruiny. Film wyreżyserowali Anthony i Joe Russo na podstawie scenariusza Markusa i Stephena McFeely’ów, a wyprodukował Kevin Feige. Producentami wykonawczymi są Louis D’Esposito, Victoria Alonso, Michael Grillo i Stan Lee. Premiera 26 kwietnia.

Nadesłano: Andrzej Bambynek
Komentarze