Materiały promocyjne

W najbliższym czasie w repertuarze Multikina pojawi się przynajmniej kilka wartych uwagi tytułów.

„Kobieta sukcesu”. Główną bohaterką filmu jest Mańka (Agnieszka Więdłocha), szefowa firmy w wielkim mieście, której życie nagle wywraca się do góry nogami. Jej biznes pada ofiarą nieuczciwej konkurencji, związek z Norbertem (Mikołaj Roznerski) przeżywa kryzys, a pod drzwiami mieszkania kobieta zastaje Lilkę (Julia Wieniawa), młodszą siostrę uosabiającą chaos, tak obcy perfekcyjnej Mańce. W jej życie, za sprawą psa i przypadku, wkracza również Piotr (Bartosz Gelner), którego wbrew sobie i mimo serii nieporozumień zdaje się przyciągać.

„Nieznajomi: Ofiarowanie”. Kontynuacja kultowego horroru „Nieznajomi”, który przeraził miliony widzów na całym świecie. Czteroosobowa rodzina Jamesonów zostaje zmuszona przez okoliczności do przeprowadzki w odludną okolicę. Dom okazuje się zaskakująco przytulny i wszystko wskazuje na to, że niesprzyjający los wreszcie postanowił uśmiechnąć się do Jamesonów. Jednak pewnej nocy rozlega się pukanie do drzwi…

„Happy End”. Pod najbardziej ironicznym z tytułów w dorobku Hanekego kryje się jeden z najbardziej intrygujących filmów tego twórcy. Z jednej strony to przegląd ikonicznych motywów znanych z kina Austriaka, z drugiej zaś wstrząsająca diagnoza Europy. Historia serii katastrof spotykających bogatą, dysfunkcyjną i zimną rodzinę z Calais jest zarazem opowieścią o pozbawionym empatii i chęci życia świecie Zachodu. Premiera 16 marca.

„Pitbull. Ostatni pies”. Kiedy ginie Soczek, partner Majamiego, policjanci z wydziału terroru rozpoczynają dochodzenie. Schwytanie sprawcy uważają nie tylko za swój obowiązek, ale też punkt honoru. Niestety, wydział jest przetrzebiony zmianami organizacyjnymi i zwolnieniami. W tej sytuacji, aby stawić czoła gangsterom, stołeczny komendant (Marian Dziędziel) ściąga do Warszawy rozproszonych po prowincji doświadczonych policjantów. W stolicy pojawiają się Despero (Marcin Dorociński), Metyl (Krzysztof Stroiński) oraz, prosto z Waszyngtonu, Nielat, zwany obecnie Quantico (Rafał Mohr). Tymczasem w walce o dominację nad miastem, toczonej między gangami z Pruszkowa i Wołomina, pojawia się trzeci znaczący gracz: Czarna Wdowa (Dorota „Doda” Rabczewska). Premiera 16 marca.

„Maria Magdalena” to głęboko ludzkie spojrzenie na jedną z najbardziej tajemniczych i zarazem najbardziej niezrozumianych kobiet wszech czasów. Biblijna biografia opowiada historię Marii (dwukrotnie nominowana do Oscara Rooney Mara), młodej kobiety szukającej nowej drogi życia. Skrępowana hierarchią i obyczajowością swych czasów, Maria przeciwstawia się swej tradycjonalnej rodzinie i dołącza do nowego społecznego ruchu kierowanego przez Jezusa z Nazaretu (trzykrotnie nominowany do Oscara Joaquin Phoenix). Wkrótce odnajdzie tam dla siebie miejsce, znajdując się w sercu podróży wiodącej do Jeruzalem. Premiera 6 kwietnia.

„Tomb Raider”. Lara Croft (nagrodzona Oscarem Alicia Vikander) to niepokorna córka ekscentrycznego podróżnika, który zniknął, gdy dziewczyna miała kilkanaście lat. Teraz podąża własną ścieżką, odmawiając spełnienia woli ojca, który chciał dla niej spokojnego życia. Zostawia wszystko za sobą i udaje się w ostatnie znane miejsce jego pobytu. Poszukując śladów, musi odnaleźć osławiony grobowiec na mitycznej wyspie u podnóży Japonii. Jeśli nie przezwycięży własnych lęków, może nie przeżyć niezwykle niebezpiecznej wyprawy. Jak wiele poświęci, by poznać tajemnicę zniknięcia ojca i zyskać miano „Tomb Raidera”? Premiera 6 kwietnia.

Nadesłano: Andrzej Bambynek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię