Co w Multikinie?

fot. materiały promocyjne

Tuż przed walentynkami na kinowe ekrany wróciła z finałową częścią trylogia o Christianie Grey’u. Wśród naszych propozycji znajdziecie także nowy film Guillermo del Toro oraz historię najsłynniejszego dziennikarskiego śledztwa z Meryl Streep i Tomem Hanksem w rolach głównych.

„Nowe oblicze Grey’a”. Trzecia część ekranizacji światowego bestsellera (ponad 100 mln sprzedanych egzemplarzy, najszybciej sprzedająca się książka w historii), trylogii autorstwa E. L. James. Szczęśliwi Christian (Jamie Dornan) i Ana (Dakota Johnson) wiodą dostatnie, pełne miłości życie. Codzienność nie zabiła w nich namiętności. Ale nad ich związek nadciągają czarne chmury. Były szef Any Jack Hyde (Eric Johnson), który poprzysiągł zemstę, czeka na czas, w którym będzie mógł jej dokonać.

„The Disaster Artist”. Film opowiada prawdziwą, tragikomiczną historię początkującego twórcy filmowego i niesławnego wyrzutka Hollywood Tommy’ego Wiseau, artysty, który realizował swoją pasję w co najmniej dyskusyjny sposób. Reżyser James Franco (który wcielił się także w rolę Wiseau) uczynił z niej afirmację przyjaźni, ekspresji artystycznej i pogoni za marzeniami na przekór przeciwnościom losu. Komediodramat „The Disaster Artist” oparty jest na bestsellerze Grega Sestero opisującym proces powstawania kultowego „najgorszego filmu na świecie” Tommy’ego Wiseau „The Room”.

„Winchester. Dom duchów”. Mrożący krew w żyłach horror inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, jakie miały miejsce w jednym z najsłynniejszych nawiedzonych domów w historii. Laureatka Oscara Helen Mirren i Jason Clarke w opowieści o wdowie, która płaci przerażającą cenę za grzechy swego męża… lub tak jej się tylko wydaje.

„Czarna Pantera”. T’Challa (Chadwick Boseman) po śmierci swojego ojca, króla Wakandy, wraca do rodzinnego kraju, by objąć tron. Wkrótce Wakanda zostaje napadnięta przez dawnego wroga. W obliczu niebezpieczeństwa młody władca zbiera sojuszników i robi wszystko, aby pokonać groźnego przeciwnika i ochronić swój dotąd pozostający w izolacji lud, jego kulturę i całą wysoce rozwiniętą technologicznie cywilizację.

„Czwarta władza”. Opowieść o najsłynniejszym śledztwie w dziejach dziennikarstwa, które doprowadziło do ujawnienia najgłębiej skrywanych sekretów władz Stanów Zjednoczonych. Dwoje wydawców dziennika „The Washington Post”, Katherine Graham (Meryl Streep) i Ben Bradlee (Tom Hanks), staje na czele bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami, walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic.

„Kształt wody”. Nagrodzony w ubiegłym roku Złotym Lwem na festiwalu filmowym w Wenecji najnowszy film wizjonerskiego reżysera Guillermo del Toro, twórcy wyróżnionego trzema Oscarami „Labiryntu fauna”. Baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny w Stanach Zjednoczonych ok. 1962 r. Elisa (nominowana do Oscara Sally Hawkins) wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy Zeldą (nagrodzona Oscarem Octavia Spencer) odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata.

Nadesłano: Andrzej Bambynek
Komentarze