Nowy rok w Multikinie. Sprawdź nadchodzące premiery

fot. Multikino
"Króla rozrywki" można już oglądać na ekranach katowickiego Multikina fot. Multikino

Nowy rok przyniesie mnóstwo nowości na kinowych ekranach. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy musicali, filmów sensacyjnych i dramatów, jak i najmłodsi widzowie.

„Król rozrywki”. Inspirowany losami legendarnego P.T. Barnuma film opowiada historię wizjonera gotowego na wszystko, by urzeczywistnić ideę olśniewającego widowiska, który stał się sensacją na miarę światową. W rolach głównych Hugh Jackman, Michelle Williams, Zendaya, Zac Efron i Rebecca Ferguson.

„Paddington 2”. Druga część szalonych i zabawnych przygód uroczego misia, którego pokochały dzieciaki i dorośli na całym świecie. Tym razem rezolutny niedźwiadek o nienagannych manierach i skłonności do wpadania w tarapaty trafi w złe towarzystwo.

„Fernando”. Fernando jest młodym byczkiem niepodobnym do innych. Zamiast walczyć, woli leżeć pod drzewem i wąchać kwiatki. Pewnego dnia pięciu mężczyzn poszukuje najodważniejszego byka, który weźmie udział w walkach w Madrycie. Za sprawą pomyłki ich wybór pada na Fernanda, który musi stawić czoło losowi. Premiera 5 stycznia.

„Gra o wszystko”. Ta historia wydarzyła się naprawdę. Molly Bloom (w tej roli Jessica Chastain) była młoda, piękna i wszechstronnie utalentowana. Kochała ryzyko i nie bała się gry o wszystko. Światowej klasy zawodniczka narciarstwa alpejskiego, która fortunę zdobyła nie dzięki nartom, a dzięki kartom. Molly Bloom przez 10 lat prowadziła najbardziej ekskluzywny, nielegalny klub pokerowy w USA. Gościła gwiazdy Hollywood, największe postaci światowego biznesu, a także bossów rosyjskiej mafii. Pod jej dachem wygrywano miliony i tracono fortuny. Poznała tajemnice najpotężniejszych tego świata. Gdy sądziła, że zdobyła wszystko, do jej drzwi zapukało FBI. Zagrożona wieloletnim więzieniem i utratą dorobku życia po raz kolejny postanowiła podjąć walkę. Tym razem jej jedynym sprzymierzeńcem okazał się adwokat, który jako pierwszy poznał jej prawdziwe oblicze. Premiera 5 stycznia.

„M jak morderca”. Emerytowany detektyw z wydziału zabójstw Ray Archer (zdobywca Oscara Al Pacino) wraz z kryminalnym profilerem Willemem Ruineymem (Karl Urban) i dziennikarką śledczą Christi Davies (Brittany Snow) próbują schwytać seryjnego mordercę. Sprawa staje się jedną z najtrudniejszych w karierze doświadczonych policjantów, wciągając całą trójkę w wisielczą grę. Premiera 5 stycznia.

„Gniew”. Katolicka Irlandia. Malky (Orlando Bloom) to pozornie twardy facet, który pracuje jako robotnik przy rozbiórce starego kościoła, a czas wolny spędza w pubach. Pewnego dnia do jego miasteczka powraca długo niewidziany i poważany przez wszystkich ksiądz (James Smillie). Wraz z nim powracają skrywane traumy z dzieciństwa Malky’ego. Mężczyzna zaczyna odtrącać najbliższych, zachowuje się destrukcyjnie, rani siebie, matkę i swoją dziewczynę Emmę (Janet Montgomery), a jego gniew narasta. Samotnie spróbuje zmierzyć się z przeszłością. Premiera 12 stycznia.

„Pasażer”. Historia zwykłego człowieka, uwikłanego w zabójczy spisek, od którego decyzji zależeć będzie życie wielu niewinnych osób. W obsadzie produkcji obok Liama Neesona znaleźli się m.in. Vera Farmiga i Patrick Wilson, czyli niezapomniana para egzorcystów z hitów „Obecność 1 i 2”, Sam Neill („Park Jurajski”) oraz Jonathan Banks, zabójczy Mike Ehrmantraut z kultowych seriali „Better Call Saul” i „Breaking Bad”. Premiera 12 stycznia.

„Pomniejszenie”. Film pokazuje, co może się stać z ludźmi i światem, kiedy norwescy naukowcy, próbując znaleźć rozwiązanie problemu przeludnienia, odkrywają sposób na zmniejszenie ludzi do wysokości zaledwie pięciu cali. Proponują też trwający 200 lat program przekształcenia rzeczywistości z wielkiej w małą. Ludzie szybko orientują się, jak wygodniejsze i zamożniejsze życie mogą wieść w zminiaturyzowanym świecie. Obietnica lepszego życia kusi także niewyróżniającego się niczym Paula Safranka (Matt Damon) oraz jego żonę Audrey (Kristen Wiig). Oboje decydują się na życie w mniejszym rozmiarze i mniejszym świecie. Ta decyzja zmienia ich życie na zawsze. Premiera 12 stycznia.

Nadesłano: Andrzej Bambynek
Komentarze