Nowy rok w Multikinie. Sprawdź nadchodzące premiery

fot. Multikino

Nowy rok przyniesie mnóstwo nowości na kinowych ekranach. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy musicali, filmów sensacyjnych i dramatów, jak i najmłodsi widzowie.

„Król rozrywki”. Inspirowany losami legendarnego P.T. Barnuma film opowiada historię wizjonera gotowego na wszystko, by urzeczywistnić ideę olśniewającego widowiska, który stał się sensacją na miarę światową. W rolach głównych Hugh Jackman, Michelle Williams, Zendaya, Zac Efron i Rebecca Ferguson.

„Paddington 2”. Druga część szalonych i zabawnych przygód uroczego misia, którego pokochały dzieciaki i dorośli na całym świecie. Tym razem rezolutny niedźwiadek o nienagannych manierach i skłonności do wpadania w tarapaty trafi w złe towarzystwo.

„Fernando”. Fernando jest młodym byczkiem niepodobnym do innych. Zamiast walczyć, woli leżeć pod drzewem i wąchać kwiatki. Pewnego dnia pięciu mężczyzn poszukuje najodważniejszego byka, który weźmie udział w walkach w Madrycie. Za sprawą pomyłki ich wybór pada na Fernanda, który musi stawić czoło losowi. Premiera 5 stycznia.

„Gra o wszystko”. Ta historia wydarzyła się naprawdę. Molly Bloom (w tej roli Jessica Chastain) była młoda, piękna i wszechstronnie utalentowana. Kochała ryzyko i nie bała się gry o wszystko. Światowej klasy zawodniczka narciarstwa alpejskiego, która fortunę zdobyła nie dzięki nartom, a dzięki kartom. Molly Bloom przez 10 lat prowadziła najbardziej ekskluzywny, nielegalny klub pokerowy w USA. Gościła gwiazdy Hollywood, największe postaci światowego biznesu, a także bossów rosyjskiej mafii. Pod jej dachem wygrywano miliony i tracono fortuny. Poznała tajemnice najpotężniejszych tego świata. Gdy sądziła, że zdobyła wszystko, do jej drzwi zapukało FBI. Zagrożona wieloletnim więzieniem i utratą dorobku życia po raz kolejny postanowiła podjąć walkę. Tym razem jej jedynym sprzymierzeńcem okazał się adwokat, który jako pierwszy poznał jej prawdziwe oblicze. Premiera 5 stycznia.

„M jak morderca”. Emerytowany detektyw z wydziału zabójstw Ray Archer (zdobywca Oscara Al Pacino) wraz z kryminalnym profilerem Willemem Ruineymem (Karl Urban) i dziennikarką śledczą Christi Davies (Brittany Snow) próbują schwytać seryjnego mordercę. Sprawa staje się jedną z najtrudniejszych w karierze doświadczonych policjantów, wciągając całą trójkę w wisielczą grę. Premiera 5 stycznia.

„Gniew”. Katolicka Irlandia. Malky (Orlando Bloom) to pozornie twardy facet, który pracuje jako robotnik przy rozbiórce starego kościoła, a czas wolny spędza w pubach. Pewnego dnia do jego miasteczka powraca długo niewidziany i poważany przez wszystkich ksiądz (James Smillie). Wraz z nim powracają skrywane traumy z dzieciństwa Malky’ego. Mężczyzna zaczyna odtrącać najbliższych, zachowuje się destrukcyjnie, rani siebie, matkę i swoją dziewczynę Emmę (Janet Montgomery), a jego gniew narasta. Samotnie spróbuje zmierzyć się z przeszłością. Premiera 12 stycznia.

„Pasażer”. Historia zwykłego człowieka, uwikłanego w zabójczy spisek, od którego decyzji zależeć będzie życie wielu niewinnych osób. W obsadzie produkcji obok Liama Neesona znaleźli się m.in. Vera Farmiga i Patrick Wilson, czyli niezapomniana para egzorcystów z hitów „Obecność 1 i 2”, Sam Neill („Park Jurajski”) oraz Jonathan Banks, zabójczy Mike Ehrmantraut z kultowych seriali „Better Call Saul” i „Breaking Bad”. Premiera 12 stycznia.

„Pomniejszenie”. Film pokazuje, co może się stać z ludźmi i światem, kiedy norwescy naukowcy, próbując znaleźć rozwiązanie problemu przeludnienia, odkrywają sposób na zmniejszenie ludzi do wysokości zaledwie pięciu cali. Proponują też trwający 200 lat program przekształcenia rzeczywistości z wielkiej w małą. Ludzie szybko orientują się, jak wygodniejsze i zamożniejsze życie mogą wieść w zminiaturyzowanym świecie. Obietnica lepszego życia kusi także niewyróżniającego się niczym Paula Safranka (Matt Damon) oraz jego żonę Audrey (Kristen Wiig). Oboje decydują się na życie w mniejszym rozmiarze i mniejszym świecie. Ta decyzja zmienia ich życie na zawsze. Premiera 12 stycznia.

Nadesłano: Andrzej Bambynek
Komentarze