Luty w Multikinie

fot. materiały promocyjne
Natalie Portman jako Jackie Kennedyfot. materiały promocyjne

W najbliższym czasie na ekranach katowickiego Multikina królować będą wyczekiwana przez fanów kontynuacja „Pięćdziesięciu twarzy Greya” oraz historie Jackie Kennedy i Marii Skłodowskiej-Curie.

„Jackie”. Dramat biograficzny opowiadający o jednym z najbardziej wstrząsających epizodów w historii Stanów Zjednoczonych – zabójstwie prezydenta Johna Kennedy’ego, widzianym oczami jego żony Jacqueline Bouvier Kennedy. Tytułowa bohaterka (w tej roli Natalie Portman) została pierwszą damą USA w wieku 34 lat i od razu stała się ikoną stylu i dobrego smaku. Jej życie wywróciło się jednak do góry nogami, kiedy w zamachu zginął jej mąż, 35. prezydent Stanów Zjednoczonych. Jackie musiała zmierzyć się z tragedią i kontynuować dzieło JFK.

„Ciemniejsza strona Greya”. Kolejna część adaptacji światowego bestsellera E.L. James. Kiedy po bolesnym rozstaniu Christian (Jamie Dornan) próbuje nakłonić Anę (Dakota Johnson) do powrotu, ona stawia nowe warunki. Próby odbudowania związku, zyskania stabilizacji i spokoju torpedują postaci z przeszłości Christiana, które pojawiają się nagle, w najmniej spodziewanych okolicznościach, chcąc rozbić to, co budują młodzi. Historia w sam raz na tegoroczne walentynki.

eNeMeF: Noc grozy – antywalentynki. 17 lutego. Jeśli kogoś mdlą czerwone serduszka i nie przepada za walentynkowa otoczką, dla niego również mamy propozycję! W pierwszy piątek po walentynkach będzie okazja, by odciąć się od różu, pluszu i serduszek. Na wielkim ekranie obejrzycie najlepsze i najbardziej mroczne filmy grozy, które weszły do kin przez kilka ostatnich tygodni. W repertuarze: „Lekarstwo na życie”, „Autopsja Jane Doe”, „Zombie Express” oraz „Lament”.

„Milczenie”. Twórca takich hitów, jak „Wilk z Wall Street” czy „Wyspa tajemnic”, przygotował dla publiczności kolejną wciągającą historię. „Milczenie” to oparta na powieści Shūsaku Endō i inspirowana autentycznymi wydarzeniami epicka opowieść o zderzeniu dwóch cywilizacji i religii. Scorsese osadził akcję swojej najnowszej produkcji w pierwszej połowie XVII w. Dwaj misjonarze (Andrew Garfield i Adam Driver) przedostają się potajemnie do Japonii, gdzie muszą odnaleźć swojego zaginionego mistrza (Liam Neeson). W kraju, gdzie wiara chrześcijańska jest karana śmiercią, ich przekonania i umiejętności przetrwania zostaną poddane najcięższej próbie. Premiera 17 lutego.

„Pokot”. Najnowszy film Agnieszki Holland. Główna bohaterka, Janina Duszejko (Agnieszka Mandat), jest emerytowaną inżynierką, a z zamiłowania astrolożką. Pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to ślady saren. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo. Premiera 24 lutego.

„Maria Skłodowska-Curie”. Dramat biograficzny opowiadający o życiu wybitnej polskiej noblistki, odkrywczyni dwóch pierwiastków: polonu i radu. Podczas seansu, prócz zagłębienia się w życie zawodowe i prywatne bohaterki, będziemy mieli również okazję przenieść się do Paryża przełomu XIX i XX w. – miasta intryg, romansów, sztuki i odkryć, które zmieniały świat. W roli tytułowej Karolina Gruszka. Premiera 3 marca.

Nadesłano przez: Andrzej Bambynek
Komentarze