Listopad w kinie Helios

fot. sxc.hu
fot. sxc.hu

Ekscentryczne wampiry i potwory już dawno zadomowiły się na ekranach kin i telewizorów, także w produkcjach dla dzieci i młodzieży. Do demonicznej rodziny Addamsów, „Soku z Żuka” i wampirzej rodziny Edwarda Cullena z sagi „Zmierzch” dołączyła rodzina znanego skądinąd hrabiego Drakuli. „Hotel Transylwania”, który można oglądać na dużym ekranie już od 9 listopada to schronienie, w którym odpocząć i zrelaksować się mogą potwory wszelkich gatunków. Hotel prowadzi hrabia Drakula i jego 116-letnia córka Mavis, która zachowuje się jak każda nastolatka w tym wieku. Gdy dziewczyna łamie odwieczną zasadę nie utrzymywania kontaktu z przedstawicielami ludzkiego gatunku, los hotelu, zamieszkujących go istot i całej rodziny jest zagrożony!

Nieco starszym miłośnikom wampirów polecamy ostatnią część kultowej już sagi „Zmierzch”, „Przed świtem. Część 2”. Podobno miłość trwa wiecznie, szczególnie w wypadku nieśmiertelnej już Belli i Edwarda. Chciałoby się powiedzieć, że żyli długo i szczęśliwie, jak to bywa w bajkach, ale gniew Volturi nigdy nie był tak wielki, a los nieśmiertelnych mieszkańców Forks tak niepewny. Edward zwołuje wampiry z odległych zakątków świata, aby przeciwstawić się nieuniknionemu atakowi i ocalić rodzinę, którą z takim trudem udało mu się stworzyć. Do obrońców Belli jej dziecka dołącza niespodzianie Jacob. Razem staną do walki, która będzie decydująca dla całej nadprzyrodzonej społeczności i miłości, która miała przecież trwać wiecznie. Film wchodzi na ekrany 16 listopada, wtedy też o godz. 21 rozpocznie się maraton z sagą.

Paniom, które nie są miłośniczkami losów Belli i Edwarda polecamy kolejną odsłonę Kina Kobiet. Seans już 28 listopada, tradycyjnie o godz. 18.30. Tym razem zobaczymy „Mój rower”, film o mężczyznach dedykowany kobietom. Na seans wstęp mają tylko panie – na które czeka poczęstunek oraz mnóstwo nagród do wygrania.

Koneserów kina zapraszamy na cykliczne pokazy filmów ważnych, nagradzanych na filmowych festiwalach, realizowanych przez wybitnych twórców. Najbliższe seanse to kontrowersyjne „Raj: miłość” (14 listopada) oraz „Bez wstydu”( 28 listopada). Dla 2 pierwszych osób, które wyślą na adres redakcja@gazetamyslowicka.com hasło „Listopad w kinie” mamy podwójne zaproszenia na wybrany seans w kinie Helios przy ul. Uniwersyteckiej 13 w Katowicach, ważne do końca listopada.

Komentarze