Robisz zakupy w Tesco? Możesz wspomóc Klub 100 Pociech MOK

fot. MOK

Po zeszłorocznej ministerialnej dotacji na remont sali widowiskowej i Sali Małych Form oraz dotacji z Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS dla festiwalu AlterFest pora na kolejny zastrzyk gotówki dla Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Tym razem dodatkowe środki otrzyma Klub 100 Pociech. Jak wysoka będzie kwota dofinansowania? To zależy wyłącznie od klientów marketów Tesco.

Projekt MOK, jako jeden z trzech w mikroregionie obejmującym Katowice i Mysłowice, dostał się do kolejnego etapu programu grantowego „Decydujesz, pomagamy” fundacji Tesco. Drugi etap programu to głosowanie, w którym mogą wziąć udział wszystkie osoby robiące zakupy w sklepach Tesco w Mysłowicach i Katowicach. Przy każdych zakupach klienci otrzymają żeton, który będą mogli wrzucić do jednej z trzech skarbonek oznaczonych zwycięskimi projektami. Instytucja, która zdobędzie najwięcej głosów, otrzyma dotację w wysokości 5 000 zł. Projekt, który zajmie drugie miejsce, może liczyć na 3 000 zł, natomiast za trzecie miejsce przysługuje dotacja w wysokości 1 000 zł.

– Jeśli uda nam się wygrać najwyższą nagrodę, przeznaczymy ją na honoraria dla instruktorów prowadzących zajęcia muzyczne i sensoryczne, autorów i ilustratorów książek dla dzieci, których chcemy zaprosić do klubu, oraz ekspertów w dziedzinie coachingu rodzicielskiego i ekologii. Dzięki części środków wyposażymy też miejsce spotkań: kupimy nowe książki, materiały do zajęć i wygodne siedziska – wylicza Katarzyna Grobelna z MOK, pomysłodawczyni Klubu 100 Pociech.

Na projekt MOK można oddawać głosy w mysłowickim Tesco przy ul. Moniuszki 61 oraz w katowickich sklepach przy ul. Chorzowskiej 107 (Silesia City Center), Radockiego 70b (Piotrowice-Ochojec) oraz Tysiąclecia 12. Głosowanie potrwa od 7 maja do 4 czerwca.

Klub 100 Pociech jest odpowiedzią na potrzeby rodziców i ich dzieci, którzy poszukują miejsca aktywności twórczej, poradnictwa i wymiany doświadczeń. Ma na celu budowanie relacji, pobudzanie kreatywności, ale także dostarczenie dobrej zabawy. Podczas spotkań rodzice i dzieci wędrują w różnych obszarach sztuki i kultury. Maluchy, wraz ze stawianiem pierwszych kroków, tworzą w sobie nawyk uczestnictwa w kulturze i działaniach artystycznych, a rodzice bawią się i tworzą wraz z pociechami, bo w tej relacji tkwi źródło sukcesu. Klub jest otwarty dla wszystkich rodzin z małymi dziećmi. Więcej informacji o działalności klubu znajdziecie tutaj.

Nadesłano: MOK
Komentarze