Nowa Awangarda w Galerii Szyb Wilson

Plakat promujący wydarzenie

Awangarda kolejny raz zagości w katowickiej Galerii Szyb Wilson. 9 marca odbędzie się wernisaż drugiej edycji Przeglądu Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda. To okazja do tego, by poznać najnowsze tendencje w sztuce współczesnej.

Do udziału w konkursie zostali zaproszeni wszyscy artyści z całej Polski, wpłynęło 630 zgłoszeń, z czego zakwalifikowanych do przeglądu zostało ponad 200 osób. Dzięki temu każda dziedzina sztuki ma szansę się zaprezentować: od tradycyjnego malarstwa przez asamblaże, rzeźbę, digital art, fotografię, grafikę tradycyjną, aż po wzornictwo, tkaninę artystyczną, video art czy performance. Na wystawie zobaczyć będzie można także takie ciekawostki, jak książki artystyczne.

Całemu przedsięwzięciu towarzyszy jedno założenie: liczy się oryginalność i nowatorskość pomysłów, przy czym prace charakteryzują się jednocześnie wysokim poziomem artystycznym wykonania. Widzowie mają szansę zaznajomić się z najnowszymi tendencjami w sztuce współczesnej, poznać aktualnie panujące trendy, a przede wszystkim zapoznać się z nietypową twórczością, która przełamuje schematy. Przegląd Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda prezentuje dzieła oryginalne poprzez technikę i wykonanie, a nie przez kontrowersyjne tematy. Współcześni artyści udowadniają, że potrafią zaciekawić i skłonić do refleksji. Wystawa jest też wydarzeniem, które dowodzi, że sztuka współczesna ciągle się rozwija, a ograniczeniem twórczym jest jedynie wyobraźnia artysty.

Uroczysty wernisaż i rozdanie nagród odbędą się 9 marca o godz. 18 (wstęp bezpłatny), a wystawę będzie można oglądać do 20 maja.

Nadesłano: Galeria Szyb Wilson
Komentarze