Spędź sobotnie przedpołudnie z Klubem 100 Pociech

Plakat MOK

Od zeszłego roku w Mysłowickim Ośrodku Kultury działa Klub 100 Pociech. Sobotnie zajęcia umuzykalniające oraz sensoplastyczne na dobre wpisały się w kalendarze wielu rodziców. W przyszłym miesiącu, oprócz standardowych zajęć, w klubie zostanie zorganizowany również Światowy Dzień Dinozaura.

W lutym MOK planuje organizację pięciu spotkań w ramach Klubu 100 Pociech, będącego zaproszeniem do aktywnego i regularnego uczestnictwa w kulturze, skierowanym do dzieci oraz ich rodziców. Sobotnie przedpołudnia 3 i 17 lutego spędzimy, brudząc się materiałami o różnym kolorze i konsystencji. Sensoplastyka® – elementy „Brudni na całego”, bo właśnie o niej mowa, to zajęcia, w których uczestniczą prawie wszystkie zmysły. Raj dla maluchów, bo można legalnie i do woli się brudzić. Korzyściami uczestnictwa dziecka w tego typu zajęciach jest uwalnianie naturalnej ekspresji twórczej, wspieranie samodzielności, wychodzenie ze schematów, poznawanie nowych form wyrazu i działań artystycznych.

Dwie pozostałe soboty lutego to „Gordonki”, czyli zajęcia umuzykalniające prowadzone metodą Edwina E. Gordona, polegające na zabawie i improwizacji. Ich celem jest otwarcie na muzykę i muzykowanie poprzez osłuchiwanie z muzyką, włączenie dzieci do jej tworzenia, zarówno wokalnie, jak i ruchowo. Odbywa się to za pomocą śpiewanek i rytmiczanek, pomiędzy którymi zapada cisza, równie ważna w procesie umuzykalniania jak same dźwięki. Pozwala ona na przyswojenie czy też „przetrawienie” muzyki i odpowiedź na nią.

W lutym Klub 100 Pociech poszerzy swoją działalność o dodatkowe spotkanie: Światowy Dzień Dinozaura. Święto tych niezwykle ciekawych zwierząt będziemy obchodzić w poniedziałek 26 lutego o godz. 17. Więcej informacji o tym wydarzeniu już wkrótce.

Uczestnictwo w odbywających się w soboty o godz. 10 spotkaniach kosztuje 25 zł (dziecko+rodzic), natomiast wstęp na Światowy Dzień Dinozaura jest bezpłatny. Zajęcia Klubu 100 Pociech organizowane są w MOK przy ul. Grunwaldzkiej 7, w specjalnie przeznaczonej do tego celu sali. Zapisy na zajęcia: 32 222 66 70, 575 130 979.

Nadesłano: MOK
Komentarze