Odkryj najciekawsze zakątki świata w galerii MOK

„Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata” autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich to od wielu miesięcy wydawniczy bestseller w Polsce i na świecie. Teraz wybrane strony z imponującego atlasu w stylu map dawnych podróżników przeniesione zostały na wielkoformatowe płótno, dzięki czemu powstała niepowtarzalna wystawa map ściennych. Od 19 września będziemy mogli ją oglądać w galerii M2 Mysłowickiego Ośrodka Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7.

Książka zabierze nas w niezwykłą podróż dookoła świata. Zobaczymy gejzery w Islandii, karawany na egipskiej pustyni i miasta Majów w Meksyku. W Anglii zagramy w krykieta, w Indiach poćwiczymy jogę, a w Chinach skosztujemy stuletnich jaj. W Australii zadziwi nas dziobak, w Finlandii noc polarna, a na Madagaskarze ogromny baobab. Odkryjemy najciekawsze zakątki świata i zachwycimy się jego różnorodnością. Natomiast wystawa składa się z map Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Indii, Madagaskaru, Chile, Nowej Zelandii, Polski, Francji, Szwajcarii, Chin, Namibii, USA, Ekwadoru i Arktyki. Na każdej z nich znajdziemy niezliczone ilustracje, szczegóły i ciekawostki, które przeniosą nas w wyjątkowe miejsca i sprawią, że zapragniemy dowiedzieć się jeszcze więcej.

Bestseller wydawnictwa Dwie Siostry to największy polski hit na światowym rynku książki dziecięcej. Książka z 2012 r. została sprzedana w liczbie 2 mln egzemplarzy w 25 językach. O jej sukcesie niech świadczą nagrody zagraniczne: Prix Sorcieres 2013 w kategorii Non-fiction (Francja), Premio Andersen 2013 w kategorii Non-fiction (Włochy) i Luchs-Dezember 2013 (Niemcy), a także nominacje do dwóch nagród brytyjskich: The Kate Greenaway Medal 2014, jednej z najstarszych i najbardziej prestiżowych nagród dla książki dziecięcej w Wielkiej Brytanii, oraz do Waterstones Book of the Year 2013, najważniejszej nagrody księgarskiej w Wielkiej Brytanii. Na ceremonii otwarcia Londyńskich Targów Książki wydawnictwo Dwie Siostry otrzymało International Excellence Award 2017 w kategorii The Market Focus Poland Trade Children’s and Young Adult Publisher Award (polska oficyna specjalizująca się w literaturze dziecięcej i młodzieżowej) za „Wielki wpływ na polski i międzynarodowy rynek wydawniczy”.

W Polsce „Mapy” otrzymały natomiast Nagrodę Magellana w konkursie Magazynu Literackiego Książki za Najlepsze publikacje turystyczne 2012 r. – nagrodę główną w kategorii Przewodnik dla dzieci, Nagrodę Travelery 2012 miesięcznika „National Geographic” w kategorii Podróżnicza książka roku, a także wyróżnienie znakiem Must Have 2013 przyznane w trakcie Łódź Design Festival oraz nominację jury graficznego w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2012 w kategorii Książka obrazkowa, wyróżnienie jury dziecięcego w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Dong 2012 oraz wyróżnienie w konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na Najpiękniejsze książki roku 2012 w kategorii Książki dla dzieci i młodzieży.

fot. Dwie Siostry

Nadesłano: MOK
Komentarze