Parki rozrywki – zabawa dla całej rodziny cz. II

fot. Twinpigs

Wakacje powoli zbliżają się ku końcowi, ale warto wykorzystać te ostatnie chwile i odwiedzić z rodziną lub przyjaciółmi parki rozrywki, w których na pewno nie zabraknie szalonych atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Tym razem chcemy zaprezentować miasteczko westernowe Twinpigs oraz Dream Park.

Twinpigs to kawałek Dzikiego Zachodu, który znajdziecie w Żorach, 45 minut drogi samochodem z Mysłowic. W tym roku miasteczko obchodzi piąte urodziny. – Na ten wyjątkowy, jubileuszowy sezon przygotowaliśmy kilka nowych atrakcji – podkreśla manager zarządzająca Beata Basak-Badowska. – Jedną z nich jest zupełnie nowa strefa: Indiański Las, przestrzeń łącząca stylizowany park linowy, wioskę rdzennych mieszkańców Ameryki, a także kolej wąskotorową oraz strefę wykonanych w drewnie gier zręcznościowych. To kolejne miejsce, które wzbogaci rodzinną ofertę parku – dodaje.

Następną nowością jest Batyskaf, czyli symulator podmorskich głębin w technologii 5D. – Ten tajemniczy obiekt kryje w sobie najnowszą dostępną w Polsce technologię. Futurystyczna łódź podwodna to drugie takie urządzenie stworzone przez firmę Matrix Technology, pierwsze stanęło w Dubaju – zdradza manager parku. – Efekt podróży Batyskafem w pełnym zanurzeniu zapewnia dedykowana, specjalnie zaprojektowana i zbudowana ruchoma platforma zsynchronizowana z projekcją, która ekstremalnie wzmacnia doznania. Ultranowoczesny, dający najwyższy poziom odwzorowania barw, wysokowydajny ekran z technologią 3D o wymiarach 1050×240 cm daje przyjemność oglądania obrazu o powierzchni ponad 25 m kw., co skutecznie potęguje wrażenia otaczających nas widoków – wylicza.

fot. Twinpigs

Poza tym w westernowym miasteczku można wsiąść na ogromne koło młyńskie, wjechać w głąb opuszczonej kopalni czy zobaczyć pokazy kowbojskie na zrekonstruowanej XIX-wiecznej uliczce Dzikiego Zachodu. Jak zapewniają ich organizatorzy, jest to zawsze spora dawka strzelanin, napadów na bank, pokazów kaskaderskich oraz pięknych kostiumów z epoki.

Mapa wszystkich atrakcji miasteczka Twinpigs oraz ich szczegółowe opisy znajdują się na stronie www.twinpigs.zory.pl.

Dream Park znajduje się w miejscowości Ochaby Wielkie, godzinę drogi samochodem z Mysłowic. Na odwiedzających czeka tu wiele fantastycznych wrażeń. Przede wszystkim to jedyne miejsce w Europie, gdzie można zobaczyć lygrysa, czyli największego kota na świecie. – Nasz Ramesh wprawdzie jeszcze nie osiągnął swoich maksymalnych rozmiarów, lecz 200-kilogramowy kot naprawdę robi wrażenie – mówi manager parku Tomasz Gawlas. Oprócz lygrysa na specjalnie przystosowanych wybiegach znajdują się rysie kanadyjskie oraz karakal. Nowością w parku są także lemury i zwierzęta tropikalne.

fot. Dream Park

Dla miłośników wspinaczek przygotowano tu park linowy o różnych stopniach trudności, żeby każdy, nawet najmłodsze dzieci, mógł spróbować swoich sił. Jest także wieża mocy, czyli 18-metrowa konstrukcja wykonana z drewnianych pali. – Nie musicie już skakać ze spadochronem, żeby poczuć, jak to jest. Urządzenie PowerFAN, czyli skok pionowy, imituje końcowy etap lotu – wyjaśnia Gawlas. – Zamiast przez elastyczną linę bungee, skok jest asekurowany urządzeniem PowerFAN. Przez pierwsze parę metrów spada się bezwładnie w dół, aby po chwili wyhamować i bezpiecznie wylądować na ziemi. Jeżeli chcecie poczuć się jak agent 007, to koniecznie musicie spróbować – zachęca. Z drugiej strony wieży znajduje się kolejna atrakcja: zjazd tyrolski nad parkiem.

Dream Park to również park miniatur usytuowany na prawie trzech hektarach powierzchni, w którym znajdują się imitacje prawdziwych perełek architektury z całego świata. Z kolei park dinozaurów i oceanarium pozwalają przenieść się do czasów prehistorii i zobaczyć ogromne gady. Na dzieci czekają też trampoliny i dmuchańce, plac zabaw, aquapadler – rowerek wodny napędzany siłą rąk, eurobungee czy strzelnica.

fot. Dream Park

To tylko nieliczne atrakcje Dream Parku. Po więcej szczegółów zajrzyjcie na stronę www.dream-park.pl.

Komentarze