„Niech żyje rynek”: teatr, koncert i śniadanie na trawie

fot. TnW
Teatr na Walizkachfot. TnW

Akcja „Niech żyje rynek” w drugi miesiąc wakacji wchodzi z przytupem. Przed nami weekend z teatrem, muzyką i śniadaniem w plenerze.

W sobotę 5 sierpnia o godz. 19 na głównym placu naszego miasta będziemy mieli okazję zobaczyć przedstawienie „Beczka śmiechu” Teatru na Walizkach. Jak sugeruje sam tytuł, przygotowany przez wrocławski teatr spektakl to wybuchowa mieszanka komediowych wątków fabularnych. Tytułowa beczka to miejsce, z którego aktorzy wyciągają mnóstwo gagów, niecodziennych rekwizytów, niejednokrotnie zaskakując widza. Przedstawienie ma bardzo przewrotną fabułę: zarówno widzowie stają się aktorami, jak i aktorzy widzami. „Beczka śmiechu” to spektakl uliczny, który nawiązuje do tradycji teatru improwizacji, nowoczesnej rosyjskiej clownady oraz cyrku. Możemy się spodziewać pokazów żonglerki, parodii akrobatyki oraz jazdy na monocyklu, a nawet pokazu tresury dzikich zwierząt, którymi będą… sami widzowie, tak wciągnięci w akcję, że wykonają wszelkie polecenia tresera. Pojawi się również postać hipnotyzera, który dzięki nadprzyrodzonym mocom stworzy z widzów konstrukcję nie do złamania.

W niedzielę 6 sierpnia projekt przenosi się do Parku Zamkowego, gdzie już po raz drugi tego lata będziemy mogli zjeść śniadanie na trawie przy dźwiękach dobrej muzyki. Odbędą się także warsztaty jogi, a Mysłowicki Ośrodek Kultury wraz z Klubem 100 pociech przygotował specjalną atrakcję dla najmłodszych: interaktywny spektakl o zdrowym odżywianiu „Babcia Władzia i żarłoczna gąsienica”. Bajka ma na celu zachęcenie dzieci do czerpania radości ze zdrowego odżywiania. W lekkiej formie warsztatów i gier ruchowych maluchy sporo się dowiedzą o niezbędnych składnikach naszej codziennej diety. Start: godz. 10.

Natomiast o godz. 16 na rynku odbędzie się koncert fortepianowy Przemysława Pankiewicza, podczas którego usłyszymy muzykę filmową, utwory Fryderyka Chopina, jazz i twórczość francuskiego kompozytora Erica Satie. Przemek Pankiewicz jest pianistą jazzowym młodego pokolenia, studentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Do swoich inspiracji zalicza muzykę Buda Powella, Keitha Jarretta, Herbiego Hancocka, Brada Mehldau’a, Johna Taylora, a także swoich mistrzów Michała Tokaja i Wojciecha Niedzielę, kolegów muzyków oraz otaczający go świat.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Źródło: MOK

Komentarze