Parki rozrywki – zabawa dla całej rodziny

fot. Energylandia

Nie macie pomysłu na weekend, a chcecie spędzić czas z przyjaciółmi czy rodziną, zobaczyć nowe miejsca i do tego dobrze się bawić? Odwiedźcie któryś z licznych parków rozrywki, które prześcigają się w doborze atrakcji, by zainteresować każdego odwiedzającego.

Energylandia to największy lunapark w Polsce. Od Mysłowic dzieli go niecała godzina drogi samochodem, mieści się w małopolskiej miejscowości Zator. Oferuje cztery strefy tematyczne: bajkolandię dla najmłodszych, strefę familijną dla całych rodzin, ekstremalną dla odważnych oraz wodną. To tam znajdziecie ogromne rollercoastery, spektakularne pokazy artystyczne, pirotechniczne, audiowizualne i taneczne, gry oraz zabawy interaktywne, a także wiele innych atrakcji. – Nasze instalacje w strefie ekstremalnej dostarczają dreszczyku emocji w szerokiej skali dzięki zróżnicowanemu poziomowi ekstremum – informuje Kris Kojder, rzecznik prasowy Energylandii. – Można u nas wsiąść na największego w Europie Środkowo-Wschodniej rollercostera Mayan, najszybszego w tej części starego kontynentu rollercoastera Formuła, ale także na potężne wahadło Aztek Swing, rollercoastera Wiking, ławkę Apocalipto czy takie urządzenia, jak Space Booster i Space Gun z gondolami i kapsułami, które potrafią nieźle zakręcić! – wylicza. Natomiast dla osób o mniej mocnych nerwach idealnym miejscem będzie Water Park, czyli powierzchnia basenowa z wodospadami, zjeżdżalniami, leżakami oraz punktami gastronomicznymi. Odbywa się tam również aerobik i zumba.

fot. Energylandia

W końcu Polacy nie muszą wyjeżdżać za granicę, by skorzystać z największych, nie tylko w tej części Europy, ale nawet na świecie, rollercoasterów. Jeszcze w tym roku premierę będą miały trzy niesamowite kolejki. Pierwsza z nich to Speed Water Coaster – jedyne na całym świecie zjawiskowe połączenie rollercoastera i przejażdżki wodnej. Pasażerowie zostaną wzniesieni na ponad 60 m z prędkością 110 km/h. – Jesteśmy przekonani, że tak imponujące parametry wywołają u was gorące wrażenia, ale bądźcie spokojni, wasze emocje w finalnym momencie zostaną schłodzone hektolitrami wody! – zapowiadają właściciele parku. Drugą atrakcją będzie Jungle Adventure, czyli dzika rzeka, która przeniesie was w prawdziwą amazońską dżunglę. Cechować ją będą szybkie nurty, gigantyczne wodospady, duże fale, a nawet dzikie wiry. Kolejna, również wodna atrakcja, Spill Water Anaconda, zagwarantuje wszystkim emocjonującą przejażdżkę 20-osobowymi łodziami po trasie pełnej mokrych niespodzianek. W jej trakcie na uczestników czekać będą dwa zjazdy: z 10 i 15 m prosto w taflę wody.

Od początku istnienia parku organizowane są tam także wydarzenia muzyczne, z okazji świąt kalendarzowych lub autorskie uroczystości stworzone przez zespół parku. – W sezonach 2015 i 2016 zorganizowaliśmy łącznie 14 festiwali muzycznych, których patronami medialnymi były największe stacje radiowe, muzyczne telewizje oraz popularna prasa – mówi Kris Kojder. – Wszystkie z nich cieszyły się ogromną popularnością, jednak prawdziwym sukcesem minionych wydarzeń jest to, że Energylandia stała się największym centrum rozrywki w kraju. Naocznym dowodem tego było zadowolenie i uśmiech odwiedzających nas gości, których w roku 2016 był aż milion! – dodaje. W tym sezonie park zaprasza na następujące wydarzenia:

  • 12 sierpnia – koncert Thomasa Andersa, lidera legendarnego zespołu Modern Talking + Magic Night,
  • 16 września – Oktoberfest,
  • 28 października – Halloween Night.

Energylandia nie poprzestaje na zaskakiwaniu swoich gości i wciąż zapowiada nowe, bardzo atrakcyjne niespodzianki. Jedną z nich jest planowana budowa nowego rollercoastera w przyszłym roku. Będzie to największa tego typu konstrukcja w Europie, o 2 m dłuższa od zjazdu Shambhala w hiszpańskim Port Aventura. Wszystkie nowości i atrakcje możecie śledzić na stronie www.energylandia.pl.

Drugi park rozrywki wart uwagi to Inwałd Park. Jak sama nazwa wskazuje, znajduje się w miejscowości Inwałd położonej godzinę drogi samochodem z Mysłowic. Jest to kompleks pięciu parków tematycznych, które oferują wyjątkową zabawę i moc niespodzianek. Tylko tutaj można odwiedzić Paryż, przybić piątkę z tyranozaurem rexem, poznać średniowieczne obyczaje, podróżować ciuchcią po niezwykłych krainach czy wędrować alejkami kwiecistego obrazu. Na gości czeka wizyta w parku miniatur, dinolandii, warowni Inwałd, minizoo i ogrodzie Jana Pawła II oraz możliwość skorzystania z ponad 70 atrakcji. Bilet jest ważny przez dwa następujące po sobie dni, a wizyta w każdym z parków to gwarancja niezwykłych wrażeń. Obok znajduje się ParkHotel Łysoń & SPA, gdzie można skorzystać z oferty noclegowej.

fot. Inwałd Park

Dodatkowo w tym roku mija 10. rocznica istnienia Inwałd Parku. – W tym czasie wiele się zmieniło, ale najważniejsze jest nadal to samo – jesteśmy po to, aby wywoływać na twarzach naszych gości uśmiech, dawać radość i pozwolić na przeżycie niezwykłych wrażeń w czasie odwiedzin u nas – mówi Magdalena Ficek, rzecznik prasowy parku. – Z okazji naszego święta przygotowaliśmy urodzinowy konkurs. Wystarczy podczas wizyty wypełnić kupon konkursowy i napisać dla nas życzenia – dodaje. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody, takie jak samochód marki Volkswagen Move Up!, weekend w ParkHotel Łysoń & SPA oraz bilety sezonowe do parku. Konkurs potrwa do 3 września. Szczegółowe informacje znajdziecie na www.inwaldpark.pl.

fot. Zatorland

Kolejne miejsce pełne rozrywki to Zatorland, również w Zatorze, który posiada cztery tematyczne parki. Pierwszy z nich to park mitologii usytuowany na wodzie, w którym wkraczamy do świata bogów, herosów i bohaterów z mitologii greckiej. Krainę greckich mitów można zwiedzać tramwajem wodnym niczym łodzią Argonautów. Do dyspozycji zwiedzających są też ścieżki spacerowe, park linowy, plac zabaw dla dzieci, a w nim ogromne huśtawki i splash attack. Poszukiwacze przygód mogą korzystać z rowerków wodnych, a o każdej pełnej godzinie zobaczyć magiczny pokaz tańczących fontann. W parku ruchomych dinozaurów można podziwiać naturalnej wielkości prehistoryczne gady, które poruszają się, ryczą, a niektóre potrafią nawet zaskoczyć odwiedzających. W trakcie warsztatów paleontologicznych prowadzonych przez animatorów dzieci mogą poczuć się jak odkrywcy, odkopując szkielet dinozaura. Z kolei w parku owadów można spotkać gigantyczne okazy tych stworzeń. Część z nich porusza się i wydaje dźwięki. – Nowością w tym sezonie jest gigantyczny „owadowy” plac zabaw. Wspinaczka po olbrzymim koniku polnym czy pająku dostarcza maluchom mnóstwo radości – informuje Agata Sypuła, specjalista ds. marketingu. Z kolei w parku bajek spotkacie Królewnę Śnieżkę z jej krasnoludkami, Kopciuszka, Kota w butach czy Czerwonego kapturka, a w kinie 360 3D urocze pszczółki. Zatorland to również lunapark, a w nim: kino 5D, dom do góry nogami, kolejki, karuzele, trampoliny, zjeżdżalnie i wiele innych atrakcji. – Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego parku – zachęca Sypuła. – Informacje, cennik oraz pełna oferta znajdują się na stronie www.zatorland.pl – dodaje.

fot. Zatorland

Komentarze