Zaplanowali wycieczki swoich marzeń

fot. K. Krawczyk
fot. K. Krawczyk

Jak zainteresować młodzież turystyką i hotelarstwem, pobudzić jej kreatywność i wyobraźnię? Doskonale wiedzą to nauczyciele Placówki nr 3 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, którzy zorganizowali dla gimnazjalistów konkurs „Wycieczka marzeń”.

– Konkurs trwał kilka tygodni i składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na opracowaniu prezentacji multimedialnej pt. „Wycieczka marzeń”. Etapem drugim była osobista prezentacja najlepszych prac przez ich autorów – tłumaczy Karina Krawczyk, nauczycielka turystyki i hotelarstwa w CKZiU. – Prezentacja musiała zawierać propozycję wycieczki do wybranego przez autora miejsca, miasta, regionu lub kraju, i zawierać odpowiedzi na pytania odnośnie celu wyjazdu, terminu, środka transportu, noclegu, wyżywienia oraz oczywiście atrakcji turystycznych – dodaje.

Jury oceniało nie tylko atrakcyjność wizualną i formę graficzną prezentacji czy zawartość merytoryczną zamieszczonych w niej informacji, ale przede wszystkim kreatywność i innowacyjne pomysły młodych ludzi. – Poziom prawie wszystkich prezentacji był niezwykle wysoki. Uczniowie przygotowali wystąpienia dotyczące wielu wspaniałych miejsc świata, jak Australia, Hiszpania, Bora Bora, Rumunia, Japonia czy Amazonia. Pomimo młodego wieku uczestników zarówno prezentacje multimedialne, jak i wystąpienia okazały się bardzo interesujące i profesjonalnie przygotowane. Poziom wykonania był w niektórych przypadkach wyrównany, dlatego komisja miała niełatwe zadanie – mówi Karina Krawczyk.

Po burzliwej dyskusji udało się jednak wyłonić zwycięzców. Za najciekawszą jury uznało prezentację na temat Rumunii Agaty Gaszczyk z Gimnazjum nr 1. Prezentacja o Japonii zapewniła drugie miejsce Agnieszce Kozłowskiej z Gimnazjum nr 3. Trzecie miejsce zajął jej szkolny kolega Kamil Kłoszewski za prezentację dotyczącą Hiszpanii.

Komentarze