Za 184 tys. zł wyremontują dwie sale MOK

fot. MOK

Mysłowicki Ośrodek Kultury otrzymał 184 tys. zł dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na remont dwóch pomieszczeń znajdujących się w placówce przy ul. Grunwaldzkiej 7: sali małych form oraz sali widowiskowej. To jeden z największych sukcesów instytucji od momentu jej powstania.

MOK w tegorocznym konkursie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego złożył dwa projekty: pierwszy z nich dotyczył remontu dwóch sal filii przy ul. Grunwaldzkiej 7, drugi natomiast obejmował remont kultowego mysłowickiego kina Znicz. Oba wnioski zostały bardzo wysoko ocenione, a jeden z nich, „Ożywienie kulturalne serca miasta”, zakładający remont pamiętającej jeszcze czasu PRL-u sali małych form oraz sali widowiskowej przy ul. Grunwaldzkiej 7, otrzymał dofinansowanie w wysokości 184 tys. zł.

Pozyskane środki pozwolą na gruntowny remont sali małych form, w której na co dzień odbywa się wiele zajęć dla dzieci i dorosłych. W ramach projektu oprócz remontu przewidziane jest także wyposażenie sali w sprzęt multimedialny, co pozwoli na organizowanie w tym miejscu różnego typu spotkań oraz konferencji. Dzięki otrzymanym środkom uda się także przeprowadzić remont sali widowiskowej oraz wyposażyć ją w sprzęt pozwalający na jej szersze zastosowanie.

– Pozyskanie środków finansowych w najbardziej obleganym przez ośrodki kultury programie ministerialnym jest dla naszej instytucji ogromnym sukcesem. Przypatrując się wynikom konkursu, łatwo można zauważyć, że znaleźliśmy się w ścisłej czołówce wnioskodawców. Czeka nas dużo pracy, ale wierzymy, że jej efekty poprawią jakość oraz możliwości naszej instytucji – mówi Michał Skiba, wicedyrektor MOK, twórca zwycięskiego projektu.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż dofinansowanie otrzymało zaledwie 80 wniosków, a jedynie 10 z nich pozyskało środki większe niż MOK. Inwestycja rozpocznie się w połowie bieżącego roku, a wyremontowane sale będą służyć mysłowiczanom już na początku sezonu kulturalnego 2017/2018.

Nadesłano: MOK
Komentarze