Poznaj nową jakość haftu podczas warsztatów w MOK

fot. MOK
fot. MOK

Haft to zajęcie typowe dla babć i starych panien? Niekoniecznie! Podczas odbywających się w Mysłowickim Ośrodku Kultury warsztatów „Oswajanie haftu” przekonamy was, że haft może być niezwykle ciekawy i pokażemy wam nową jakość haftu.

W każdym z nas drzemie nomada. W każdym z nas jest potrzeba spotkania przy jednym stole. Idea, która kiedyś była czymś normalnym, dziś zostaje ponownie doceniana. Proponujemy spotkanie, które pomoże odkryć pokłady twórczego ducha i otworzyć się na siebie. Ten duch jest w każdym z nas, z tym że czasem śpi. Obudźmy go! Tym bardziej, jeśli myślimy, że inni są utalentowani, a my nie.

Myślisz, że haft nie jest dla ciebie? Że to za trudne i nie masz cierpliwości? Kiedyś haftowała babcia i mama, ale dziś? Kto do tego wraca? Być może to właściwy moment, by poznać tę technikę, by doświadczyć tego, co było tak bliskie naszym krewnym? Podczas warsztatów pokażemy wam, że haft może być fantastyczną formą opowiadania swoich historii, że nie jest to zajęcie typowe dla babć, starych panien i ludzi bez pomysłu.

Prowadząca warsztaty Kornelia Machura z wykształcenia jest etnologiem i taka forma krzewienia tradycji jest dla niej swego rodzaju misją i nią chce zarażać. – Kiedy pierwszy raz coś wyhaftowałam, nie sądziłam, że przerodzi się to w prawdziwą pasję i pracę, że będę chciała podróżować do różnych miejsc, by pokazać ludziom, że haft to nie jest przeżytek, że to może być hobby współczesnej kobiety, która nie boi się wyzwań i jest otwarta na rozwój - mówi instruktorka.

MOK zaprasza na warsztaty „Oswajanie haftu” w środku wiosny. Nie szukaj wymówki i zrób coś dla siebie! Poznaj ludzi, którzy tak jak ty chcą powędrować, spotkać się, porozmawiać, pośmiać. Podczas warsztatów oswajania haftu nauczysz się podstawowych ściegów, a jeśli pierwsze kroki w hafcie masz już za sobą, poznasz te bardziej skomplikowane i potrenujesz. W trakcie zajęć zaprojektujesz także oryginalną ozdobę na ścianę do twojego wnętrza i samodzielnie ją wykonasz! Może zechcesz wyhaftować coś na ulubionym swetrze lub na czymś, czemu chcesz podarować drugie życie?

Instruktorka zapewnia wszystkie materiały (każdy otrzyma tamborek na własność), dzieli się umiejętnościami i odpowie na wasze pytania dotyczące haftu.

Warsztaty odbędą się 14 maja o godz. 11 i potrwają cztery godziny. Wstęp: 90 zł. Zapisy pod numerem telefonu 32 222 66 70. Więcej o oswajaniu haftu i nie tylko na blogu www.lilupodroznik.blogspot.com.

Nadesłano: MOK
Komentarze