fot. facebook.com/gabriela.kotas/plus.google.com/+MonikaOleksa/

Mysłowicki Ośrodek Kultury rusza z cyklem spotkań z poetką Gabrielą Kotas. Pierwsze z nich odbędzie się 24 września. Gościem spotkania będzie Monika Oleksa.

Gabriela Kotas to mysłowicka poetka, autorka tomiku „Pogodna dojrzałość”. Jej poezja przepełniona jest optymistycznym spojrzeniem na życie i świat. – W drugiej połowie życia odkryłam, czym jest piękno. Piękno to książki, piękno to muzyka, piękno to artystyczne zdjęcia, na widok których aż dech zapiera, piękno to poezja – mówi Gabriela Kotas.

Gościem specjalnym spotkania będzie pochodząca z Lublina Monika Oleksa – autorka książek takich, jak m.in. „Samotność ma twoje imię” oraz „Ciemna strona miłości”. Na co dzień jest nauczycielką języka angielskiego i matką dwóch synów, a po zmroku, jak sama mówi, chowa się w świecie fikcji i fantazji, którą przelewa na papier. Debiutowała w 2002 r. zbiorem opowiadań pt. „Uśmiech mima”.

Spotkanie zatytułowane „Chwile pogodnego zatrzymania, w słowach prozy i poezji zamknięte” odbędzie się 24 września o godz. 18 w MOK przy ul. Grunwaldzkiej 7 i będzie inauguracją cyklu spotkań z Gabrielą Kotas odbywających się w różnych filiach MOK. Spotkania poprowadzi Jacek Turalik.

Więcej informacji na temat gości można znaleźć na blogu Gabrieli Kotas oraz Moniki Oleksy.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię