Tatry, Wyspy Kanaryjskie i Dolina Boliny

fot. Karol Wieniawski

W erze cyfrowych aparatów fotograficznych pstrykamy tysiące, może nawet setki tysięcy zdjęć rocznie. Pozwalają nam powrócić pamięcią do spotkań rodzinnych, wyjazdów wakacyjnych czy innych ważnych wydarzeń. Co jeszcze można zrobić ze zdjęciami? Wysłać na konkurs.

Amerykańska firma z branży automatyki Honeywell we wrześniu ogłosiła Konkurs Fotograficzny Honeywell. Edycja I – Krajobrazy. Konkurs trwał od 5 września do 5 października. W tym czasie uczestnicy dodawali na platformę konkursową swoje zdjęcia. Między 6 a 19 października odbywało się głosowanie na najlepsze zdjęcie znajdujące się na platformie.

W każdym z państw biorących udział w konkursie (Czechy, Polska, Rumunia, Słowacja, Węgry) jury, w skład którego wchodzili pracownicy Honeywell, wybrało 12 najlepszych prac spośród wszystkich fotografii przesłanych z danego kraju. Oceniano m.in. walory estetyczne, oryginalność i pomysłowość fotografii. Nagrodą dla autora każdej zwycięskiej pracy jest m.in. publikacja zdjęcia w kalendarzu.

W kalendarzu Honeywell na rok 2015 we wrześniu ukaże się zdjęcie z Mysłowic. Będzie to możliwe dzięki mysłowiczaninowi Karolowi Wieniawskiemu, członkowi stowarzyszenia Mysłowicki Detektyw Historyczny, który zgłosił swoje fotografie do konkursu. Zdjęcie z Mysłowic ukaże się w kalendarzu m.in. w towarzystwie zdjęć Tatr czy Playa Blanca na hiszpańskiej wyspie Lanzarote. Zwycięska fotografia Wieniawskiego nosi tytuł „Dolina Boliny – Mysłowice”.

Nadesłano przez: Agnieszka Czarnota
Komentarze