Wystawa obrazów malowanych odcieniami kawy i herbaty

fot. freeimages.com

Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza na wyjątkową wystawę obrazów Natalii Jankowskiej-Urant malowanych odcieniami kawy, herbaty oraz farbami olejnymi. Wernisaż wystawy odbędzie się 5 czerwca o godz. 17 w MOK przy ul. Grunwaldzkiej 7.

Natalia Jankowska-Urant jest absolwentką Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego, Architektury Wnętrz Centrum Nauki i Biznesu w Katowicach oraz Podstawowej Szkoły Muzycznej. Maluje odcieniami kawy i herbaty – techniką własną oraz farbami olejnymi. Jej obrazy olejne są fakturowane, malowane przy użyciu szpachli i pędzla.

Autorka jest laureatką dwóch międzynarodowych konkursów plastycznych i sześciu ogólnopolskich. Jej prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach. Jeden z obrazów malowanych kawą znajduje się między innymi w Parlamencie Europejskim. Obrazy celowo nie posiadają tytułów: autorka nie chce nic sugerować odbiorcy.

Artystka ma na swoim koncie liczne osiągnięcia:

  • 1. miejsce w konkursie organizowanym przez Ambasadę Meksykańską;
  • 1. miejsce w konkursie międzynarodowym „Mieszkam w Beskidach”;
  • 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie im. Władysława Ślewińskiego „Kwiaty polskie na Mazowszu”;
  • 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie „Świętokrzyski Czar”, za które nagrodą była wizyta studyjna w Brukseli na zaproszenie poseł Róży von Thun;
  • 3. miejsce w ogólnopolskim konkursie „Muzeum widziane oczami artysty”.

Wystawę będzie można oglądać do 7 lipca.

Źródło: MOK

Komentarze