Nowości w Stacyi Myslowitz

fot. Jacek Czyba
fot. Jacek Czyba

Do Stacyi Myslowitz znowu zawita kultura – zapowiadają właściciele. Oto jakie nowości przygotowuje najoryginalniejszy antykwariat Górnego Śląska.

Stacyja Myslowitz to miejsce, w którym odbywały się już przeróżne wydarzenia artystyczne. Nigdy jednak nie gościła w swoich murach poetów, choć i to za niedługo się zmieni: właściciele i pracownicy Stacyi zapraszają na występ grupy poetyckiej Horyzont z Katowic, który odbędzie się 16 maja. Grupa ma za sobą szereg występów w różnych miastach Górnego Śląska, jednakże w Mysłowicach pojawi się po raz pierwszy. Nie będzie to jedyne wydarzenie związane z literaturą: następnego dnia (17 maja) planowana jest „stacyjna” akcja wymiany książek, czyli coraz bardziej popularny bookcrossing.

Z kolei 24 maja planowany jest wernisaż nowej wystawy, tym razem w całości dotyczącej Mysłowic: zaprezentowane zostaną grafiki poświęcone miastu. Iwona Borcz, właścicielka instytucji, ma jednak nadzieję, że to nie koniec planów na maj. – Możliwe, że jeszcze wpadnie jakiś koncert – zapowiada. Warto więc śledzić facebookowy profil Stacyi oraz ich stronę internetową, aby być na bieżąco z kolejnymi wydarzeniami.

Osobom, które do Stacyi jeszcze nie dotarły, przypominamy, że instytucja ta powstała jako antykwariat w dawnym budynku dworca PKP w Mysłowicach (ul. Powstańców 14). Niezwykły klimat miejsca sprawił, że Stacyja szybko rozszerzyła swoją działalność. Dziś znajduje się tu także kawiarnia prowadząca szeroko zakrojoną działalność kulturalną.

Komentarze