Przejdą szlakiem hut cynku i kolejki konnej

fot. Rafał Sosnowski

Mysłowiczanie bardzo polubili spacery historyczne. Wędrówki po Starym Mieście, Promenadzie czy Słupnej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, dlatego Mysłowicki Detektyw Historyczny zaprasza na kolejny spacer, tym razem śladami hut cynku i kolejki konnej.

– Startujemy w sobotę 8 kwietnia o godz. 9 z placu za Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Brzęczkowicach, z miejsca, w którym kiedyś stał czołg – tłumaczy Agnieszka Czarnota z MDH. – Przejdziemy trasą byłej kolejki konnej i odwiedzimy miejsca po hutach Leopoldyna, Stanisław, Justyna, Aleksander, Amalia i Arnold. Na tę ok. 15-kilometrową trasę prosimy zarezerwować sobie jakieś cztery godziny. Metę spaceru zaplanowaliśmy przy ul. Batorego w Janowie – dodaje.

Ponieważ spacer odbywać się będzie w terenie leśnym, uczestnicy powinni zadbać o odpowiedni ubiór oraz stosowne obuwie. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w spacerze tylko pod opieką rodzica lub innej osoby pełnoletniej. Ponadto organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany trasy ze względu na warunki atmosferyczne oraz inne okoliczności.

– W celu sprawnej organizacji prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w spacerze na adres stowarzyszenie_mdh@tlen.pl. W mailu należy podać swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego. W przypadku odwołania spaceru ze względu na pogodę wszyscy, którzy zgłoszą swoje uczestnictwo, zostaną o tym fakcie poinformowani telefonicznie – zaznacza Agnieszka Czarnota.

Komentarze