IV Spacer Historyczny śladami hut cynku

fot. MDH

Członkowie stowarzyszenia Mysłowicki Detektyw Historyczny oraz właściciel marki Szyb Bończyk zapraszają na IV Spacer Historyczny, który odbędzie się w sobotę 20 lutego.

Poprzednie spacery historyczne, podczas których poznawaliśmy historię zabytków Starego Miasta, Promenady i Słupnej oraz parafii mysłowickiej, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mysłowicki Detektyw Historyczny postanowił zatem uczynić spacer historyczny wydarzeniem cyklicznym. Tematem przewodnim najbliższego będzie historia mysłowickich hut cynku.

Spacerowicze odwiedzą miejsca po hutach: Leopoldyna, Stanisław, Justyna, Aleksander, Amalia i Arnold, przechodząc trasą byłej kolejki konnej. Szyb Bończyk będzie miejscem, w którym przy kawie i herbacie będzie można odpocząć po wyczerpującym spacerze oraz zadać nurtujące pytania, które zrodzą się w czasie wędrówki.

Start: godz. 9, Brzęczkowice, plac za Szkołą Podstawową nr 6, w miejscu, gdzie kiedyś stał czołg. Przybliżona długość trasy: ok. 15 km. Przybliżony czas trwania spaceru (bez pobytu w Szybie Bończyk) – min. 5 godz.

Organizatorzy zastrzegają możliwość zmiany trasy ze względu na warunki atmosferyczne oraz inne okoliczności. Ponieważ spacer odbywać się będzie w terenie leśnym, proszą wszystkich uczestników o odpowiedni ubiór oraz stosowne obuwie.

W celu sprawnej organizacji osoby, które będą uczestniczyły w spacerze, proszone są o zgłaszanie tego faktu na adres e-mail: stowarzyszenie_mdh@tlen.pl. W treści należy podać imię, nazwisko i numer telefonu kontaktowego. W przypadku odwołania spaceru ze względu na pogodę wszyscy, którzy zgłoszą swoje uczestnictwo drogą mailową, zostaną o tym fakcie poinformowani telefonicznie.

Nadesłano przez: Agnieszka Czarnota
Komentarze