Trzecie spotkanie genealogicznych detektywów

fot. Rafał Sosnowski

Mysłowicki Detektyw Historyczny zaprasza na kolejne warsztaty w ramach projektu „Detektyw genealogiczny – śladami moich przodków”, podczas którego uczestnicy poznają historię swoich rodzin oraz ich losy związane z Mysłowicami.

Trzecie już spotkanie odbędzie się we wtorek 22 listopada o godz. 17.30 w Gimnazjum nr 2 przy ul. Górniczej 4. Detektywi będą na nim kontynuować tworzenie drzew genealogicznych swoich rodzin, dlatego powinni przynieść ze sobą zdjęcia, dokumenty i zapiski dotyczące przodków.

Na pierwszych zajęciach 25 października wszyscy chętni dowiedzieli się, skąd czerpać informacje i w jaki sposób ich szukać, by stworzyć drzewo rodowe. Drugie warsztaty pt. „Moje miejsce w historii rodziny. Skąd pochodzą moi przodkowie. Historia mojej rodziny”, które odbyły się początkiem listopada, dotyczyły oznaczeń stosowanych w takich opracowaniach. Temat ten będzie kontynuowany w najbliższy wtorek.

Dla wszystkich, którzy nie uczestniczyli w pierwszym i drugim warsztacie, materiały z ich przebiegu zostały zamieszczone tutaj. Genealogiczni detektywi mają przed sobą jeszcze kilka spotkań, podczas których dowiedzą się, czym jest Prezi i jak można ją wykorzystać, tworząc mapę swojego rodu.

Komentarze